XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.08.2019 r.

1. W liturgii tygodnia obchodzimy: w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – patrona naszej diecezji i naszej kaplicy. Msze św. odprawimy o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.

2. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. odprawimy w porządku świąteczno-niedzielnym. Taca z tego dnia jest przeznaczona na tzw.. „cathedraticum”, czyli utrzymanie katedry. Nadto bardzo prosimy zwyczajem lat ubiegłych, aby w tym dniu przynieść do pobłogosławienia w kościele wianki z ziół i kwiaty. Także tego dnia na Górze Chełmskiej w Koszalinie gromadzą się na modlitwie rodziny z całej diecezji.

3. W diecezjalnym sanktuarium w Skrzatuszu odpust maryjny na który kustosz sanktuarium serdecznie nas zaprasza. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12:00.

4. W sobotę uroczystość św. Jacka, prezbitera.

5. W najbliższy wtorek 13-go kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii, które w duchowy sposób połączy nas z pielgrzymami naszej diecezji, którzy właśnie w tym dniu oddadzą cześć Matce Bożej na Jasnej Górze. Porządek nabożeństwa fatimskiego:
– Godz. 18:00 Msza św. z kazaniem maryjnym.
– Po Mszy św. czuwanie modlitewne do godz. 20:00, które poprowadzą: Żywy Różaniec, Kręgi Kościoła Domowego , oraz Odnowa w Duchu Świętym.
– Godz. 20:00 początek procesji fatimskiej. Trasa procesji: ul. Złota, deptak koło Intermarche, Słowackiego, chodnik między blokami Mickiewicza 101/103, powrót do kościoła.
Na trasie procesji prosimy udekorować okna naszych mieszkań. Na procesję zabieramy: różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony. Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą: I Żywy Różaniec, II Odnowa w Duchu Świętym, III Kościół Domowy, IV mężczyźni, V lektorzy.

6. Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na K.U.L. i kształcenie w diecezji.

7. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Osobne podziękowanie dla nowożeńców z piątku i soboty, oraz pani Ewie z Caritasu, za dekorację ołtarza. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Słowackiego 22.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Parafia p. w. Świętej Rodziny zaprasza na rekolekcje biblijne, które w dniach od 17 do 21 sierpnia wygłosi dobrze nam znany Jose Maniparambil. Więcej informacji na plakatach w przedsionkach.

10. Parafia w Czaplinku organizuje 17 sierpnia Chrześcijański Wieczór Chwały na który proboszcz parafii ks. Jacek serdecznie zaprasza.

Piła, 11 sierpnia 2019 r.               Duszpasterze