IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2018r.

1. W piątek (2 lutego) – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Do Kościoła przynosimy świece. Bardzo prosimy o łaskawe obchodzenie się ze świecami, tak aby nie zniszczyć siedzisk na ławkach i nowo zbudowanych podestów. Przy wejściach do kościoła będą wystawione serwetki, z których prosimy korzystać w celu ochrony przed rozlaniem wosku, za co z góry serdecznie dziękujemy.
Msze św. odprawiamy: 6:30, 7:30, 9:00, 16:30 (dla dzieci) i 18:00 – wszystkie z kazaniem.

Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu osoby konsekrowane odnawiają swoje śluby zakonne. Modlimy się za wszystkie osoby konsekrowane, w tym także za
Siostrę Zofię. Ofiary do puszki w tym dniu są przeznaczone na zakony kontemplacyjne.

2. W nadchodzącym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca..

– I czwartek (1 lutego) – modlimy się o nowe i święte powołania. Na Mszę św. o 18:00 zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z Rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Semin. Koszalińskiego.
– I Piątek (2 lutego) – Spowiedź dla dzieci i młodzieży od g. 15.30. Msza św. o godz. 16.30. Natomiast Msza św. o godz. 18:00 w intencji Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy zmiana tajemnic.
– I sobota – Msza św. o godz. 7:00 rano a w int. wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy, a po Mszy św. cząstka różańca w tej samej intencji. Chorych będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w sobotę za dwa tygodnie tj. 10 lutego w godzinach rannych.

3. W przyszłą Niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic.

W tym dniu ofiary do puszki są przeznaczone na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

4. Grupa Biblijna i Duszpasterstwo Akademickie zapraszają na kolejne zasłuchanie się w Słowo metodą Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 19.00 w kościele akademickim.

5. 2 lutego (piątek) – Świętem Matki Bożej Gromnicznej kończymy czas śpiewania kolęd, stąd też rozbierana jest cała dekoracja Bożonarodzeniowa w kościele. Jej rozebranie rozpoczniemy w sobotę (3 lutego) od godz. 9.00 do 11.00. Bardzo prosimy więc, aby każdy kto tylko może przyszedł w tym czasie do Kościoła, aby nam pomóc w tym dziele. Odpowiedzialnym za te prace jest ks. Paweł.

6. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz budowy i instalacji ogrzewania w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli złożono na ten cel ofiary w sumie _____________ zł. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego.

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

7. Składamy serdeczne podziękowanie osobom za przygotowanie kościoła i kaplicy do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (3 lutego) na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców domów przy ul. Tetmajera 22, 24, 26.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, a także najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”.

9. Plan „kolędy” – osobna kartka.

10. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: Leszka Gronowskiego, śp. Marię Majewską-Woźną, śp. Adelę Kufel, której pogrzeb będzie we wtorek (30.01.): Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu o 12.00; śp. Annę Domagała, której pogrzeb będzie za tydzień we wtorek (6.02.): Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu o 12.00. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Piła, 28 stycznia 2018 r.