V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.02.2018 r.

 1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– w poniedziałek (5 lutego) – wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy

– we wtorek (6 lutego) – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników

– w sobotę (10 lutego) – Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

 

 1. W sobotę (10 lutego) – księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych w związku ze Światowym Dniem Chorego (11 lutego).

 

 1. W przyszłą niedzielę (w liturgiczne Wspomnienie NMP z Lourdes) przypada Światowy Dzień Chorego.

Chorych, pragnących przyjąć sakrament namaszczenia chorych zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, po której zostanie im on udzielony. Rodziny bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła.

 

 1. W poniedziałek (5 lutego) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Godz. 8:45 – Różaniec do Siedmiu Boleści, a po nim Msza św.

 

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane do puszek na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec koszalińskiego seminarium duchownego.

 

 1. W przyszłą niedzielę (11 lutego) nie będzie Mszy świętej o godz. 19.00 w kościele akademickim.

 

 1. Osobom, które na naszą prośbę tak licznie przyszły do rozbierania dekoracji bożonarodzeniowych w kościele i kaplicy wyrażamy wdzięczne „Bóg zapałać”.

 

 1. Kino „Helios” zaprasza na dobry film o życiu św. Ignacego pt. „Loyola”. Projekcja w najbliższą środę (7 lutego) o godz. 19.30. Cena biletu na hasło „Nazaret” – 13 zł. Serdecznie polecamy i zapraszamy

 

 1. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz budowy i instalacji ogrzewania w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli złożono na ten cel ofiary w sumie _____________ zł. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego.

 

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:

70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie osobom za przygotowanie kościoła i kaplicy do niedzielnej liturgii. Przyszło 8 osób. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla pary wczorajszych nowożeńców za piękne udekorowanie ołtarzy. W najbliższą sobotę (10 lutego) na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców domów przy Tetmajera 28, 30.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, a także najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”.

 

 1. Plan „kolędy” – osobna kartka.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Katarzynę Szmaglińską, śp. Teresę Wojtkiewicz, śp. Annę Domagała, której pogrzeb będzie za tydzień we wtorek (6.02.): Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu o 12.00. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Piła, 4 lutego 2018 r.                        Ks. Stanisław Oracz – proboszcz