VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego (przypadający w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes). Chorych, pragnących przyjąć sakrament namaszczenia chorych zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, po której zostanie im on udzielony. Rodziny bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła.
 1. W bieżącym tygodniu zakończymy okres karnawału. W Środę Popielcową posypaniem głowy popiołem wchodzimy w szczególny okres liturgiczny – Wielki Post.

 

Jest to czas głębokiej refleksji, a także zmiany życia poprzez wewnętrzną przemianę serca. Pomocą w podjęciu wewnętrznego wysiłku będą nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, nasze uczestnictwo w Rekolekcjach Wielkopostnych oraz bardzo konkretne, nasze osobiste postanowienia

 1. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

Powstrzymujemy się nie tylko od pokarmów mięsnych, ale też ograniczamy ilość spożywanego posiłku. W tym dniu nie możemy korzystać z dyspensy, nawet jeśli korzystamy ze zbiorowego żywienia. Zachowując post, w tym duchu wyrzeczenia i ofiary wychowujmy także nasze dzieci.

 1. Msze święte w Środę Popielcową odprawiamy o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 16.30 (z myślą o dzieciach), i 18.00 – wszystkie z kazaniem i posypanie głowy popiołem.

 

 1. W piątek rozpoczynamy odprawianie nabożeństw Drogi Krzyżowej:

– dla dorosłych: o godz. 9.00 i 17.15.

– dla dzieci o godz. 16.30

– dla młodzieży gimnazjalnej, akademickiej o godz. 19.00 – w kościele akademickim

 

 1. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 – dla wszystkich.

 

 1. Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych, możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali, zwyczajem lat ubiegłych są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

 

 1. W Środę Popielcową rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do ufnej modlitwy w tej tak ważnej dla naszego Narodu sprawie oraz do aktów pokuty i składania – odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych.

 

 1. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz budowy i instalacji ogrzewania w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli złożono na ten cel ofiary w sumie _____________ zł. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego.

 

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:

       70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie osobom za przygotowanie kościoła i kaplicy do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla pary wczorajszych nowożeńców za piękne udekorowanie ołtarzy. W najbliższą sobotę (10 lutego) na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców domów przy Kondratowicza 11, 13, 15.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, a także najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Tadeusza Zdaniak, śp. Małgorzatę Kamińską, której pogrzeb będzie w poniedziałek (12.02.): Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu o 13.00. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Piła, 11 lutego 2018 r.                                   Ks. Stanisław Oracz – proboszcz