II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2018 r.


1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w każdy piątek:
– dla dorosłych: o godz. 9.00 i 17.15.
– dla dzieci o godz. 16.30
– dla młodzieży gimnazjalnej, szkół średnich i akademickiej o godz. 19.00 – w kościele akademickim

2. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 – dla wszystkich.

3. Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych, możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

4. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali, zwyczajem lat ubiegłych są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

5. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

6. W nadchodzącym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca..

– I czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania. Na Mszę św. o 18:00 zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z Rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego.

– I Piątek – Msza św. o godz. 16.30 z udziałem dzieci, spowiedź dla nich od godz. 15.30 . Msza św. o godz. 18.00 w intencji Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy zmiana tajemnic.

– I sobota – Msza św. o godz. 7:00 rano w intencji. wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy, a po Mszy św. cząstka różańca w tej samej intencji. Odwiedziny chorych odbędą się przed świętami, o czym przypomnimy wcześniej .

7. W przyszłą Niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Będzie ona transmitowana na żywo przez naszą TV Asta z myślą o ludziach starszych, chorych i cierpiących. Po Mszy zmiana tajemnic.

8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek (27.02.) o godz. 16:00, a po nim Msza św. w intencji tej wspólnoty.

9. Rodzice kandydatów do bierzmowania klas ponadgimnazjalnych są zaproszeni na spotkanie we wtorek (27 lutego) na godz. 19.00 do kościoła akademickiego.

10. W najbliższy czwartek (1 marca) w naszej parafii będzie całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 0.00 do 24.00). Zapisy w zakrystii.

11. Duszpasterstwo Akademickie przy parafii NMP Wspomożenia Wiernych zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne pt.: „Trzy Nawrócenia”. Odbędą się one w dniach 4-7 marca 2018 r. codziennie o godzinie 19:00 w kościele akademickim, a wygłosie je O. Roman Bielecki OP. Zapraszamy.

12. Od 4 do 24 marca organizowana będzie kolejna grupa Krucjaty Modlitwy w obronie dzieci poczętych. Zachęcamy do włączenia się.

13. Wspólnota „Odnowy w Duchu Świętym” zaprasza na spotkanie ze Świadkiem Wiary – Timem Guenardem – nawróconym francuskim bokserem i pisarzem. Rozpocznie się ono Mszą świętą w naszej Kolegiacie 12 marca 2018 r. o godz. 18.00 i zapoczątkuje cykl spotkań z osobami, które doświadczyły obecności Boga w swoim życiu i pragną podzielić się swoim świadectwem. Szczegóły na bannerach oraz na stronie naszej parafii.

14. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz budowy i instalacji ogrzewania w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego.

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

15. Składamy serdeczne podziękowanie osobom za przygotowanie kościoła i kaplicy do niedzielnej liturgii. Przyszło 6 osób. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (3 marca) na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców domów przy ul. Kondratowicza 6 i 8

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”.

17. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Renatę Teresę Manthaj, śp. Irenę Oltman, śp. Kazimierza Krysiak, śp. Henryka Rózgę, którego pogrzeb będzie w poniedziałek (26.02.): Msza św. o godz. 13.00, na cmentarzu o 14.00. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Piła, 25 lutego 2018 r. Duszpasterze