V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2018r.

1. W dzisiejszą niedzielę (18 marca) rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będzie to dla nas czas zamyśleń, wewnętrznych nawróceń i sakramentalnego pojednania. Przewodnikiem na tej drodze duchowego odrodzenia jest O. Andrzej Kuśmierski OP.

Jak najserdeczniej witamy Ojca Rekolekcjonistę w naszej Rodzinie Parafialnej i życzymy dobrego samopoczucia pośród nas. Modlitwą wypraszajmy dla Niego potrzebne łaski i moc Ducha Świętego na owocność tego rekolekcyjnego trudu.

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
(18-21 marca 2018 r.)

Niedziela, 18 marca 2018 r.

Godz. 7.00 -€ Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
9.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
10.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
12.00 – Msza św. z nauką dla rodziców
15.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży
17.00 – Gorzkie Żale
18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

Poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Godz. 9.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
Godz. 12.00 – Nauka rekolekcyjna dla uczniów Zespołu Szkół „Mechanik”
Godz. 18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

Wtorek, 20 marca 2018 r. – Dzień Spowiedzi Świętej

Godz. 9.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
Godz. 12.00 – Nauka rekolekcyjna dla uczniów Zespołu Szkół „Mechanik”
Godz. 18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

Spowiedź święta rekolekcyjna: godz. 8.00 – 10.00
godz. 16.00 – do skutku

Środa, 21 marca 2018 r.

Godz. 9.00 – Msza św. z nauką końcową i błogosławieństwem rekolekcyjnym
Godz. 18.00 – Msza św. z nauką końcową i błogosławieństwem rekolekcyjnym

Rekolekcje głosi O. Andrzej Kuśmierski OP

2. Dzisiaj swoje Imieniny obchodzi Nasz Ordynariusz Diecezjalny – Biskup Edward Dajczak. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Pasterzu naszej Diecezji, któremu życzymy obfitości łask Bożych, światła Ducha Świętego, siły i mocy Bożej w przewodzeniu Kościołowi Koszalińsko-Kołobrzeskiemu.

3. Dzisiaj odpust w Parafii pw. Św. Józefa – Oblubieńca NMP na Podlasiu. Suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.00. Ks. Proboszcz tamtejszej Parafii serdecznie nas zaprasza.

4. W każdą niedzielę zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 odprawiamy; w każdy piątek natomiast na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

5. Jutro obchodzimy Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP. To patronalne Święto Rodzin. Nie zapomnijmy w modlitwie o naszych rodzinach.

6. Od jutra rozpoczynają się Rekolekcje dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy
ul. Ceglanej.

7. W najbliższy piątek (23 marca) na ulicach naszego miasta zostanie odprawiona Ogólnopilska Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą świętą o godz. 18.30 w kościele pw. Św. Stanisława Kostki. W tym samym dniu wieczorem wyruszy także Ekstremalna Droga Krzyżowa (dystans ok. 50 km), której szlak zakończy się w Skrzatuszu. Zapoczątkuje ją Msza święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Jadwiżynie o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

8. Od dzisiejszej niedzieli po Mszach świętych można nabywać kartki świąteczne wykonane własnoręcznie przez dzieci ze świetlicy „U Wspomożycielki”.

9. Przyszła niedziela (25 marca) to Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie palm. Uroczysta Msza święta z poświęceniem palm i procesja wokół kościoła rozpocznie się o godz. 12.00 na placu przed naszą świątynią.

10. Tradycyjnie organizujemy Konkurs na najładniejsze palmy, które będą oceniane w Niedzielę Palmową po procesji i Mszy świętej o godz. 12.00. Będą brane pod uwagę jedynie palmy wykonane własnoręcznie, techniką tradycyjną. Liczyć się będzie wysokość palmy, staranność i estetyka w ich wykonaniu. Zachęcamy do udziału w tym konkursie. Rodziców i dziadków prosimy o pomoc dzieciom w tym względzie. W Niedzielę Palmową przynosimy także zabrane wcześniej z kościoła do domów skarbonki z Jałmużną Wielkopostną.

11. W Niedzielę Palmową wspólnota Wiara i Światło będzie rozprowadzać palemki przed każdą Mszą świętą. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na dofinansowanie letniego obozu wspólnoty.

12. Jeszcze tylko do 24 marca trwają zapisy do kolejnej grupy Krucjaty Modlitwy w obronie dzieci poczętych. Zachęcamy do włączenia się.

13. Caritas naszej Parafii z myślą o najuboższych i rodzinach, którym żyje się trudniej organizuje już tradycyjnie przed świętami zbiórkę żywności. Tą charytatywną akcję przeprowadzi w najbliższy piątek (23 marca) popołudniu i sobotę od rana w marketach: „Intermarche”, „Lewiatan”, „Stokrotka” – na terenie naszego Osiedla. Stąd gorąca prośba do wszystkich ludzi dobrej woli o łaskawe zauważenie w sklepach koszy z logiem Caritas i wsparcie w możliwy dla siebie sposób tej zbiórki. Młodzież naszej parafii z Ks. Pawłem na czele prosimy o pomoc w tym dziele. Niezależnie od tego w kościele od dzisiejszej niedzieli do Wielkiego Tygodnia włącznie będą wystawione kosze Caritasu, do których również możemy składać dary serca, za które z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

14. Od dzisiaj również można nabywać w zakrystii świece tzw. „Paschaliki” na stół wielkanocny, aby w ten sposób wesprzeć charytatywne dzieła Caritas.

15. W przyszły poniedziałek (26 marca) w godzinach od 9.00 do 15.00 na Placu Zwycięstwa będzie można zgłosić się na bezpłatne badanie słuchu.

16. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zaprasza na Pielgrzymko-Wycieczkę do Brna, Wiednia, Budapesztu i Bratysławy w dniach 8-14 września
2018 r. Szczegóły i program na plakacie przy wyjściu z kościoła.

17. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz budowy i instalacji ogrzewania w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli złożono ofiary łącznie 970 zł. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego.

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

18. Składamy serdeczne podziękowanie osobom za przygotowanie kościoła i kaplicy do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (17 marca) na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców domów przy ul. Krasińskiego (cała).

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”.

20. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Stanisława Rucińskiego, śp. Danutę Krzemińską, śp. Irenę Badera, Pelagię Radzicką, śp. Edmunda Kozak, śp. Władysława Kozłowskiego, śp. Erharda Jana Kontek (on), którego pogrzeb będzie we wtorek (20.03.): Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu o 13.00. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Piła, 18 marca 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz