NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 1.04.2018r.

Radosne „Alleluja” jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze wszędzie i do każdego ludzkiego serca. Niech ona będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem w wieczności.

Wszystkim naszym Parafianom i zacnym, miłym Gościom życzymy: aby przeżywając te Święta wierzyli, że Pan rzeczywiście Zmartwychwstał, że jako Zmartwychwstały żyje i jest pośród nas, i aby ta prawda przeniknęła nasze wnętrza i wkroczyła w nasze codzienne życie.

Życzymy również wiele serdecznych, radosnych i podniosłych chwil przeżywanych w gronie najbliższych, gości i przyjaciół. Szczęść Boże!

 

 

 1. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL
  i kształcenie w diecezji. Jutro Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Kancelaria parafialna nieczynna.

 

 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jest odprawiana codziennie 15 minut przed wieczorną Mszą świętą.

 

 1. Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu odpust w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Jadwiżynie. Suma odpustowa o godz. 12.30. Ks. Proboszcz tamtejszej Parafii serdecznie nas zaprasza.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Święto Patronalne Caritas. Zbiórka ofiar do puszki na cele charytatywne
  w parafii i w diecezji.

 

 1. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota kwietnia.

 

– I czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania.  Na Mszę św. o 18:00 zapraszamy Służbę   Liturgiczną Ołtarza wraz z Rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Po Mszy          świętej Ks. Grzegorz zaprasza ministrantów na spotkanie.

– I Piątek – dzieci zapraszamy na godz. 16.30 do spowiedzi (jeśli jest potrzebna) i Komunii świętej       pierwszopiątkowej. Natomiast Msza św. o godz. 18:00  w intencji Straży Honorowej NSPJ. Po  Mszy       zmiana tajemnic.

 

– I sobota – Msza św. o godz. 7:00 rano a w int. wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za     nasze grzechy, a po Mszy św. cząstka różańca w tej samej intencji. Chorzy będą odwiedzeni w pierwszą sobotę maja.

 

 1. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy świętej zmiana tajemnic. W tym dniu ofiary do puszki są przeznaczone na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec koszalińskiego Seminarium Duchownego.

 

 1. Także w przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza święta inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii świętej.

 

 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci swoje najbliższe spotkanie ma we wtorek (3 kwietnia) o godz. 8.45.

 

 1. Wspólnota „Odnowy w Duchu Świętym” zaprasza na drugie spotkanie ze Świadkiem Wiary – Siostrą Wiktorią Uczennicą Krzyża ze Skrzatusza. Rozpocznie się ono Mszą świętą w naszej Kolegiacie
  9 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00

 

 1. Wspólnota „Wiara i Światło” (niepełnosprawni) bardzo serdecznie dziękuje wszystkim Parafianom za datki składane do puszek podczas rozprowadzania palemek w Niedzielę Palmową. Dzieciaki zebrały 2119 zł, 59 groszy. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie integracyjnego obozu letniego tej wspólnoty. Serdecznie „Bóg zapłać”.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i sprawny przebieg Liturgii Wielkiego Tygodnia – Triduum Paschalnego. Słowa szczerej wdzięczności Ks. Proboszcz kieruje w stronę Księży Wikariuszy, Kleryka Mariusza, Kleryka Michała, Siostry Zofii i Pań Katechetek.

Serdecznie dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza – Lektorom, Ministrantom Młodszym i Starszym, Kandydatom, którzy pod czułym okiem Ks. Grzegorza pięknie i z zaangażowaniem uczestniczyli
w celebracjach Liturgii Wielkiego Tygodnia.

Ślicznie dziękujemy Scholi Młodzieżowej i innym osobom spoza scholii za przygotowanie pod kierunkiem  Pauliny z Ks. Pawłem na czele pięknego śpiewu podczas Liturgii Triduum Paschalnego.

Słowa uznania i wdzięczności kierujemy w stronę Pana Krzysztofa – Organisty i Pana Andrzeja – Zakrystianina.

Pięknie dziękujemy Odnowie w Duchu Świętym, Domowemu Kościołowi, a także wszystkim, którzy budowali Grób Pański z Ks. Dariuszem na czele. Nadto dziękujemy Panu Dyrektorowi Regionalnego Centrum Kultury Stanisławowi Dąbkowi za użyczenie reflektorów oświetlających Grób Pański. Dziękujemy Zakładowi Pogrzebowemu „Niebo” za pomoc i wypożyczone eksponaty do dekoracji Grobu Pańskiego

Dziękujemy także Parafianom za ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty dekorujące Grób Pański i ołtarze.

 

 1. W imieniu Caritas i całej Parafii pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ludziom, którzy pięknie odpowiedzieli na nasz apel o pomoc w zorganizowaniu paczek żywnościowych dla rodzin naszej Parafii, którym żyje się trudniej. Za każdy złożony produkt do koszy podczas zbiórki w marketach, jak i postawionych w Kościele (a było tego wiele) serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania należą się Firmom Pana Krzysztofa Kurzaca, Państwa Lidii i Krzysztofa Zarbock za życzliwość i udostępnienie nam swoich sklepów w celu przeprowadzenia tej zbiórki. Dziękujemy także naszym młodym Wolontariuszom za pomoc oraz zaangażowanie. Wszystkim Księżom pracującym w parafii za wsparcie i zorganizowanie transportu.

 1. Słowa serdecznego podziękowania składamy wielu Parafianom, Urzędom, Instytucjom, Uczelniom, Parlamentarzystom i Osobom prywatnym za okazaną życzliwość, pamięć i składane, nadesłane nam Księżom i Siostrze Zofii świąteczne życzenia. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapewniamy o Bóg zapłać!

 

 1. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego zaprasza na drzwi otwarte, które odbędą się dnia 7 kwietnia 2018 w godz. 10.00-13.00 przy ul. Dembowskiego 4. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły i jednocześnie informujemy, że otwieramy klasy 7 szkoły podstawowej z oddziałami dwujęzycznymi!

 

 1. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz pokrycia kosztów budowy i instalacji ogrzewania w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli złożono ofiary łącznie 100zł. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego. Do spłacenia zostało jeszcze około 40 tysięcy złotych.

 

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:

   70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

 1. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w sprzątanie Kościoła i Kaplicy na Święta (w środę i w sobotę): Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców domów przy ul. Wyspiańskiego (domki wzdłuż ulicy nry od 20 do 58).

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności pan Bóg odwołał: śp. Marię Czechowską, śp. Zbigniewa Borkowskiego, śp. Stanisława Wolnego (Msza święta za Zmarłego we wtorek o godz. 17.30). Polećmy  Zmarłych Bożemu Miłosierdziu Bożemu: Wieczny  ..

 

Raz jeszcze Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom na ten świąteczny tydzień Oktawy Wielkiej Nocy życzymy pogody ducha, obfitości łask Bożych Zmartwychwstałego Pana.

 

Piła, 1 kwietnia 2018 r.                   Ks. Stanisław Oracz – proboszcz