DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 8.04.2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela (Druga Wielkanocy) w Liturgii Kościoła, z ustanowienia Ojca Świętego Jana Pawła II – to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem Święto Patronalne Caritas. Modlimy się i ofiarą wspieramy wszystkie dzieła miłosierdzia podejmowane z myślą o dobru drugiego człowieka. Dzisiejsza zbiórka ofiar do puszki jest przeznaczona na cele charytatywne.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, który winien być naznaczony uczynkami dobra. Zwyczajem lat ubiegłych można wesprzeć ubogich składając do kosza w kościele i kaplicy odzież, obuwie i żywność. Za okazane zrozumienie z góry serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Dzisiaj Odpust w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Jadwiżynie. Suma odpustowa o godz. 12.30. Ks. Proboszcz tamtejszej Parafii serdecznie nas zaprasza.

4. W dzisiejszą niedzielę o godz. 13.30 Msza święta inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii świętej.

5. Jutro przypada zewnętrzna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona wyjątkowo z 25 marca z racji Wielkiego Tygodnia. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia, w którym szczególnie modlimy się o ochronę życia nienarodzonych i podejmujemy dzieło Duchowej Adopcji.

6. Za tydzień – 15 kwietnia będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną. Będzie to jednocześnie Drugi Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego. Rozpocznie on X Tydzień Biblijny. O przeżywaniu tego okresu w naszej parafii poinformujemy szczegółowo w następną niedzielę.

7. Wspólnota „Odnowy w Duchu Świętym” zaprasza na drugie spotkanie ze Świadkiem Wiary – Siostrą Wiktorią Uczennicą Krzyża ze Skrzatusza. Rozpocznie się ono Mszą świętą w naszej Kolegiacie w poniedziałek – 9 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00.

8. Zapraszamy serdecznie na Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny i ofiar Katastrofy Smoleńskiej w dniu 10 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 do kościoła pw. Św. Rodziny. Uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej przez księży naszego miasta przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. Prof. Mariusz Chamarczyk SDB – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie. Po zakończonej liturgii – jak co roku – nastąpi przemarsz wiernych na Plac Zwycięstwa, gdzie przy figurze Św. Jana Pawła II nastąpi modlitwa za Ojczyznę i złożenie kwiatów oraz zniczy. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

9. Apostolat Maryjny organizuje 7 maja 2018 r. jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia i Kalisza r. Zapisy od dzisiaj do ostatniej niedzieli kwietnia tylko przed i po Mszy św. o godz. 10.30 przy wyjściu z kościoła.

10. Wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Myśliborza, Rokitna, Świebodzina i Legnicy w dniach 26-27 czerwca 2018 r. Zapisy u Pani Haliny Kowal – szefowej tej wspólnoty.

11. Przedszkole Niepubliczne „Arka Noego” działające przy naszym Kościele rozpoczęło zapisy na nowy rok szkolny 2018/2019. Zapraszamy do zainteresowania rodziców dzieci w wieku od dwóch i pół do sześciu lat. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku włącznie w godz. od 6.30 do 16.00. W swojej ofercie przedszkole posiada m.in.: zajęcia dydaktyczne obejmujące nową podstawę programową wychowania przedszkolnego, rytmikę, religię, język angielski, hip-hop, oraz opiekę logopedyczną.

12. Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II oraz Salezjańskie Przedszkole im. Św. Dominika Savio przy ul. Andersa 34 zapraszają na drzwi otwarte, które odbędą się dnia 14 kwietnia 2018 w godz. 10.00-13.00.

13. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz pokrycia kosztów zainstalowania ogrzewania ławek w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli złożono ofiary łącznie 370 zł. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego. Dług do spłacenia wynosi jeszcze około 40 tysięcy złotych.

14. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w sprzątanie Kościoła i Kaplicy. Przyszło 5 osób. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców domów przy ul. Wyspiańskiego – domki wzdłuż ulicy nry od 82 do 132.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”.