TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY– 15.04.2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną i jednocześnie Drugi Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego. Tym samym rozpoczyna się 10 Tydzień Biblijny. Zachęcamy do osobistej lektury i modlitwy Słowem Bożym – Kościół poleca w tym tygodniu szczególnie List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Zapraszamy do skorzystania z propozycji duszpasterskich, dzięki którym możemy pogłębić naszą więź z Pismem świętym:
– dziś po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła członkowie Wspólnoty Biblijnej będą zachęcać do losowania karteczek z fragmentami biblijnymi do rozważania i modlitwy na ten tydzień.
– w poniedziałek, czwartek zapraszamy po Mszy św. wieczornej na specjalne katechezy biblijne
– we wtorek Wspólnota Biblijna zaprasza na Mszę świętą o godz. 18.00
– w środę o godz. 19.00 Wspólnota Biblijna zaprasza do kościoła akademickiego na zasłuchanie w Słowo Boże metodą Lectio Divina,

2. (szczególnie na Mszy św. o godz. 9.00:) W dzisiejszą niedzielę również Domowy Kościół przeżywa w naszej Parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty. Wszystkie małżeństwa i rodziny uczestniczące w tym spotkaniu z Parą Rejonową na czele serdecznie witamy i życzymy Bożego błogosławieństwa.

3. W następną niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza – odpust w kościele akademickim, któremu patronuje Chrystus – Dobry Pasterz. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 19.00 będzie przewodniczył
Ks. Remigiusz Szauer.

4. W piątek (20.04.) po Mszy świętej wieczornej zapraszamy członków Parafialnego Zespołu Synodalnego do świetlicy środowiskowej na kolejne spotkanie.

5. W parafii św. Antoniego w Pile odbędzie się Weekendowy Kurs Przedmałżeński. Początek w piątek (20.04.) o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym. Zapisy na pierwszej konferencji.

6. Apostolat Maryjny organizuje 7 maja 2018 r. jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia i Kalisza r. Zapisy do ostatniej niedzieli kwietnia tylko przed i po Mszy św. o godz. 10.30 przy wyjściu z kościoła.

7. Wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Myśliborza, Rokitna, Świebodzina i Legnicy w dniach 26-27 czerwca 2018 r. Zapisy u Pani Haliny Kowal – szefowej tej wspólnoty.

8. Przedszkole Niepubliczne „Arka Noego” działające przy naszym Kościele rozpoczęło zapisy na nowy rok szkolny 2018/2019. Zapraszamy do zainteresowania rodziców dzieci w wieku od dwóch i pół do sześciu lat. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku włącznie w godz. od 6.30 do 16.00. W swojej ofercie przedszkole posiada m.in.: zajęcia dydaktyczne obejmujące nową podstawę programową wychowania przedszkolnego, rytmikę, religię, język angielski, hip-hop, oraz opiekę logopedyczną.

9. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz pokrycia kosztów zainstalowania ogrzewania ławek w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli złożono ofiary łącznie 800 zł. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego. Dług do spłacenia wynosi jeszcze około 40 tysięcy złotych.

10. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w sprzątanie Kościoła i Kaplicy. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców domów przy ul. Wyspiańskiego numery 2 abcd, 4 abc, 6 abcde.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”.

12. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności pan Bóg odwołał: śp. Renatę Hummel,
śp. Jana Weber, śp. Genowefę Lehmann, której pogrzeb odbędzie się we wtorek (17.04.): Msza św. o godz. 11.00, pogrzeb o godz. 12.00. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

Piła, 15 kwietnia 2018r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz