REJONOWY DZIEŃ DOMOWEGO KOŚCIOŁA U NAS

Początek agapy

Od Mszy świętej o godz. 9.00 w III Niedzielę Wielkanocną – 15 kwietnia rozpoczęło się rejonowe spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła. Tym razem miało ono miejsce w naszej parafii. Przybyło kilkanaście małżeństw z rejonu pilskiego na czele z Parą Rejonową. Tematem do rozważenia były zasady diakonii (posługi, służby) w Domowym Kościele.

Po zawiązaniu wspólnoty i poczęstunku wszyscy wysłuchali  konferencji tematycznej wygłoszonej przez Ks. Dariusza – opiekuna Domowego Kościoła w naszej parafii. Podczas spotkań w grupach zastanawiano się nad wprowadzeniem w życie wskazówek dotyczących tematu spotkania. O godz. 13.00 uczestnicy spotkania zebrali się w kościele akademickim na adoracji, która zakończyła się radosnym uwielbieniem. Ostatnim punktem Rejonowego Dnia Domowego Kościoła była agapa – spotkanie przy stole. W naszej parafii istnieją trzy kręgi Domowego Kościoła. Miejmy nadzieję, że będzie ich więcej.