CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI DOBREGO PASTERZA – 22.04.2018 r.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele oraz za już powołanych – szczególnie z naszej parafii. Dziś także przypada odpust w naszym kościele akademickim. Msza św. odpustowa o godz. 19.00. Odprawi ją i kazanie wygłosi ks. Remigiusz Szauer. W imieniu środowiska akademickiego z Ks. Pawłem
– Duszpasterzem Akademickim na czele serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej uroczystości.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– w poniedziałek (23.04) – Uroczystość Św. Wojciecha, Bpa i Męczennika, Patrona Polski
– we wtorek (25.04) – Święto Św. Marka, Ewangelisty
W tym dniu przypada 9 rocznica święceń biskupich bpa Krzysztofa Zadarki. Pamiętajmy w modlitwie o Ks. Biskupie pomocniczym naszej diecezji

3. We wtorek (24 kwietnia) o godz. 17.00 Ks. Bp Krzysztof Zadarko udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W związku z tym nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź dla naszej młodzieży i ich rodziców oraz świadków odbędzie się w poniedziałek (23 kwietnia) od godz. 18.30. Modlitwą otaczamy kandydatów do bierzmowania

4. Zbliża się czas I Komunii świętej w naszej parafii. Naszą modlitwą obejmujemy dzieci oraz ich rodziny przygotowujące się do tego wielkiego i pięknego duchowego Wydarzenia w naszej rodzinie parafialnej.

5. W piątek (27 marca) o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.

6. Ks. Paweł będzie odwiedzał swoich chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo w najbliższą sobotę (28 kwietnia) w godzinach przedpołudniowych.

7. Apostolat Maryjny organizuje 7 maja 2018 r. jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia i Kalisza r. Zapisy do ostatniej niedzieli kwietnia tylko przed i po Mszy św. o godz. 10.30 przy wyjściu z kościoła.

8. W sobotę (28 kwietnia) o godz. 20.00 odbędzie się Apel z okazji 100-ej rocznicy Święceń Kapłańskich Św. Ojca Maksymiliana Kolbego. Miejsce modlitwy przy Krzyżu u zbiegu ulic Wiatracznej i Kolbego. Serdecznie zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę (29 kwietnia) Rektor PWSZ im. Ks. Stanisława Staszica w Pile serdecznie zaprasza na VII Chorale Festum Pilae Impresje – uroczysty Koncert, który odbędzie się w Audiutorium Maximum tej Uczelni o godz. 16.00. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

10. Przedszkole Niepubliczne „Arka Noego” działające przy naszym Kościele rozpoczęło zapisy na nowy rok szkolny 2018/2019. Zapraszamy do zainteresowania rodziców dzieci w wieku od dwóch i pół do sześciu lat. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku włącznie w godz. od 6.30 do 16.00. W swojej ofercie przedszkole posiada m.in.: zajęcia dydaktyczne obejmujące nową podstawę programową wychowania przedszkolnego, rytmikę, religię, język angielski, hip-hop, oraz opiekę logopedyczną.

11. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz pokrycia kosztów zainstalowania ogrzewania ławek w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli złożono ofiary łącznie ______ zł. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego. Dług do spłacenia wynosi jeszcze około 40 tysięcy złotych.

12. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w sprzątanie Kościoła i Kaplicy. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców domów przy ul. Wyspiańskiego numery 1, 3, 7, 9.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”. Szczególnie polecamy najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”

14. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności pan Bóg odwołał: śp. Jadwigę Trawińską, Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

Piła, 22 kwietnia 2018 r.                                         Ks. Stanisław Oracz – proboszcz