PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.04.2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

2. W nadchodzącym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca maja:

– I czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania. Na Mszę św. o 18:00 zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z Rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego.

– I piątek – Msza św. o godz. 18:00 w int. Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy zmiana tajemnic.

– I sobota – Msza św. o godz. 7:00 rano w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy, a po Mszy św. cząstka różańca w tej samej intencji. W tym dniu do południa księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

3. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej z okazji I piątku będzie w piątek od godz. 16.00. O godz. 16.30 rozpocznie się dla nich Msza św. w kościele.

4. Miesiąc maj to najpiękniejszy miesiąc roku, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć Maryi. Zwyczajem lat ubiegłych, przez cały miesiąc maj, gromadzimy się w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 20.00 na Apelu Jasnogórskim. W każdą niedzielę maja Apel Jasnogórski jest na Placu Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II – dla mieszkańców całej Piły o godz. 21.00. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych pięknych tradycją uświęconych maryjnych nabożeństwach.

Od wtorku także rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe:

– w niedziele i święta o godz. 17.30 dla wszystkich,
– dla dzieci codziennie 16.30 (począwszy od 8 maja)
– dla dorosłych codziennie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.

5. W liturgii tygodnia obchodzimy:

– we wtorek (1 maja) – wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika.

Modlimy się za ludzi pracy i jej poszukujących.

W tym dniu odbędzie Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza do Sanktuarium Matki Bożej w Skrzatuszu. Ministranci z naszej parafii jadą rowerami

– w środę (2 maja) – wspomnienie św. Atanazego, Bp i DK
– w czwartek (3 maja) – Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny.
W tym dniu odnawiamy Milenijny Akt Oddania Polski w niewolę Maryi. Msze święte odprawiamy
w porządku świąteczno-niedzielnym.

Odpust w parafii pw. NMP Królowej Polski przy ul. Podchorążych. Suma odpustowa o godz. 12.00.
Ks. Proboszcz tamtejszej parafii serdecznie nas zaprasza.

Także w tym dniu o godz. 9.30 w kościele św. Rodziny zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, na którą serdecznie zapraszamy.

Z racji Uroczystości maryjnej i narodowej na dzień 2 i 3 maja dekorujemy nasze domy flagami narodowymi i maryjnymi.

– w piątek (4 maja) – wspomnienie św. Floriana, Męczennika – Patrona Strażaków. W tym dniu Ks. Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę (6 maja) po Mszy św. o godz. 7.00 spotkanie i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Także w przyszłą niedzielę pierwsza grupa dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 7 podczas Mszy św. o godz. 10.00 przystąpi do I Komunii świętej. O godz. 16.00 zapraszamy dzieci komunijne i ich Rodziny na Nabożeństwo Majowe, po którym nastąpi poświęcenie pamiątek pierwszokomunijnych (obrazki) i ich wręczenie, a następnie okazja do zrobienia wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Natomiast pierwsza spowiedź święta dla tych dzieci rozpocznie się w sobotę (5 maja) od godz. 14.00. Zaproszenie do spowiedzi świętej kierujemy także do Rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i bliskich.

Modlitwą i sercem otaczamy wszystkich przygotowujących się do tej Uroczystości.

8. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów na Ogólnopolską Piegrzymkę Akademicką do Częstochowy w dniach 11-13 maja. Wyjazd z Piły organizuje duszpasterstwo pilskie. Szczegóły i kontakt na plakacie.

9. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzinom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Przyszło 4 osoby oraz dwóch chłopców ze świetlicy. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (6 maja) na godz. 16.30 zapraszamy Rodziców dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 7 do sprzątania i dekorowania kościoła.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”. Szczególnie polecamy najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”.

11. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Adelę Leszczyńską, śp. Czesława Stanilewicza, śp. Urszulę Kolanek, śp. Romana Wnuk, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (30.04.): Msza św. o godz. 12.00, pogrzeb o godz. 13.00; śp. Józefa Karczmarczyka (Tata Ks. Witolda Karczmarczyka i Siostry Urszuli – Salezjanki i Dziadek Kleryka Michała Burzyńskiego). Jego pogrzeb odbędzie się w środę (2.05.): Msza św. o godz. 12.00 w kościele pod przewodnictwem Ks. Biskupa, dalsze uroczystości na cmentarzu komunalnym od bramy głównej. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom na nowy tydzień życzymy pogody ducha, obfitości łask Bożych Zmartwychwstałego Pana.

Piła, 29 kwietnia 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz