DUCH ŚWIĘTY UMOCNIŁ NASZĄ MŁODZIEŻ

Nasi Bierzmowani wspólnie z Ksiedzem Biskupem

Osiemdziesiąt dwie osoby przyjęły 24 kwietnia w naszej parafii Sakrament Bierzmowania, którego udzielił Ks. Biskup Krzysztof Zadarko.

Do tej chwili przygotowywali się ponad dwa lata pod czujnym okiem Ks. Pawła, któremu pomagał cały sztab animatorów – młodych ludzi spotykających się regularnie z kandydatami w ramach różnych grup duszpasterskich.

W dość długim, trwającym około półgodziny, kazaniu Ks. Biskup poruszał różne aspekty życia codziennego i społecznego, w którym chrześcijanin ma z pomocą Ducha Świętego dawać świadectwo. Do tego zachęcał młodych, którzy przyjmowali tego dnia Ducha Świętego, podchodząc do sakramentu ze zgromadzoną wokół siebie bliską rodziną.

Księdza Biskupa przywitali w naszej świątyni przedstawiciele rodziców młodzieży, następnie słowo zabrał także Ks. Proboszcz. Na zakończenie uroczystości nowobierzmowani także podziękowali Ks. Biskupowi. Liturgię uświetnił przepiękny śpiew naszej scholii parafialnej.

Słowo „bierzmowanie” pochodzi o staropolskiego słowa „bierzmo” – belka umacniająca strop domu. Tym „bierzmem” właśnie jest Duch Święty, który przychodzi do bierzmowanego udzielając mu siedmiu swoich darów. Człowiek współpracując z tymi darami z ucznia staje się świadkiem Chrystusa. Bierzmowanie nie jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej, ale przeciwnie – sakramentem inicjacji chrześcijańskiej.

Ks. Proboszcz nakłada krzyż kandydatowi do bierzmowania

Na niecałe dwa tygodnie przed bierzmowaniem, w III Niedzielę Wielkanocną – 15 kwietnia podczas Mszy świętej o godz. 15.00 kandydaci przyjęli z rąk Księdza Proboszcza i Ks. Pawła pamiątkowe krzyże. Wcześniej zostały one poświęcona przez Księdza Proboszcza.

Ks. Proboszcz poświęca krzyże

Ks. Proboszcz zwrócił się do kandydatów ze wskazaniem, że krzyż nie jest amuletem, wisiorkiem, ale jest wyznaniem wiary i znakiem naszej tożsamości.