SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 6.05.2018 r.

1. Od dzisiaj do środy trwają Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00 pierwsza grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 po raz pierwszy przystąpi do Komunii św. Sercem i modlitwą otaczamy te dzieci, ich rodziny oraz polecamy opiece Matki Najświętszej przyszłość tych rodzin.

3. W przyszłą niedzielę (13 maja) druga grupa dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 6 podczas Mszy św.
o godz. 10.00 przystąpi do I Komunii świętej. Nabożeństwo Majowe dla nich o godz. 16.00.

Natomiast pierwsza spowiedź święta dla tych dzieci rozpocznie się w sobotę (12 maja) od godz. 14.00. Zaproszenie do spowiedzi świętej kierujemy także do Rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i bliskich.

Modlitwą wspieramy przygotowujących się do tej Uroczystości.

4. W miesiącu maju gromadzimy się w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 20.00 na Apelu Jasnogórskim za wyjątkiem niedziel i świąt, bowiem w te dni Apel Jasnogórski jest na Placu Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II – dla mieszkańców całej Piły o godz. 21.00. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych pięknych tradycją uświęconych maryjnych nabożeństwach.

Nabożeństwach Majowe są odprawiane w naszej parafii:

– w niedziele i święta o godz. 17.30 dla wszystkich,
– dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku – w połączeniu z Mszą św. o godz. 17.00
– dla dorosłych codziennie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.

5. W liturgii tygodnia obchodzimy:
– we wtorek (8 maja) – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

6. Apostolstwo Dobrej Śmierci swoje najbliższe spotkanie ma w poniedziałek (7 maja) o godz. 8.45.

7. Od piątku (11 maja) rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego, która będzie połączona z Nabożeństwem Majowym.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza liderów grup parafialnych, które chciałyby zaangażować się w prowadzenie nabożeństwa uwielbienia na Zesłanie Ducha Świętego na spotkanie w poniedziałek (7 maja) po Mszy świętej wieczornej.

9. W czwartek (10 maja) na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy modlitewne, wspólnoty oraz członków Parafialnego Zespołu Synodalnego. Podczas Mszy św. wotywnej o Duchu Świętym będziemy polecać prace Synodu oraz jego owocność dla przebudzenia wiary w naszej diecezji.

10. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akademicką do Częstochowy w dniach 11-13 maja. Wyjazd z Piły organizuje duszpasterstwo pilskie. Szczegóły i kontakt na plakacie.

11. Parafia pw. Miłosierdzia Bożego na Jadwiżynie zaprasza rodziców na spotkanie „ABC Skautingu”, które odbędzie się w piątek (11 maja) po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej. Ks. Rafał Dresler – Opiekun pilskich Skautów czeka.

12. W sobotę (12 maja) do Sanktuarium Maryjnego w Skrzatuszu pielgrzymuje Żywy Różaniec z całej Diecezji
– w tym z naszej parafii. Bliższe informacje u Szefowej tej wspólnoty, Pani Haliny Kowal lub
u Ks. Proboszcza.

13. Parafia pw. św. Jana Bosco w Pile (Osiedle Staszyce) zaprasza wszystkich chętnych na pięciodniową autokarową pielgrzymkę „Śladami Bożego Miłosierdzia” do Wilna i okolic. Termin 23-27 lipca. Zgłoszenia w kancelarii Parafii św. Jana Bosco (telefon 603 225 723).

14. W przyszłą niedzielę (13 maja) pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18.00.

Po Mszy św. czuwanie modlitewne do godz. 20.00 poprowadzi wspólnota modlitewna Żywego Różańca i Straży Honorowej.

O godz. 20.00 wyrusza Procesja Fatimska. Trasa procesji: ul. Salezjańska, Konarskiego, Wyspiańskiego, Orzeszkowej i Złota.

Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą: I. Żywy Różaniec; II. Odnowa w Duchu Świętym. III. Domowy Kościół. IV. Młodzież parafialna; V. Lektorzy.

Na procesję zabieramy: Różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony – w razie ich braku są do nabycia w zakrystii. Prosimy także o udekorowanie okien emblematami lub obrazami religijnymi na trasie procesji.

Za całość nabożeństwa w kościele i procesję odpowiada Ks. Proboszcz.

15. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej zaprasza na koncert Polskiej Opery Królewskiej dla budującego się Pilskiego Hospicjum. W programie m.in. muzyka mistrzów (Mozart, Hendel) pod dyrekcją Zbigniewa Graca. Miejsce koncertu: Regionalne Centrum Kultury (PDK). Data koncertu: niedziela (20 maja) godz. 19.00. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w RCK – u. Koncert jest organizowany z myślą wsparcia rozpoczynającej się w tym tygodni budowy tego Hospicjum.

16. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzinom dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 7, które przygotowywały kościół i kaplicę do uroczystości i niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (12 maja) na godz. 16.00 zapraszamy Rodziców dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 6 do sprzątania
i dekorowania kościoła.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”. Szczególnie polecamy najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Marię Żołędziewską, śp. Krystynę Kubicz, śp. Janinę Kozłowską, śp. Kazimierza Kwiatkowskiego, śp. Jolantę Hurnik, której pogrzeb odbędzie się w Parafii pw. św. Antoniego. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Piła, 6 maja 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz