SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 13.05.2018 r. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00 druga grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 po raz pierwszy przystąpi do Komunii św. Sercem i modlitwą otaczamy te dzieci, ich rodziny oraz polecamy opiece Matki Najświętszej przyszłość tych rodzin. Nabożeństwo Majowe dla nich o godz. 16.00.

3. W dzisiejszą niedzielę (13 maja) pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18.00.

Po Mszy św. czuwanie modlitewne do godz. 20.00 poprowadzi wspólnota modlitewna Żywego Różańca i Straży Honorowej.

O godz. 20.00 wyrusza Procesja Fatimska. Trasa procesji: ul. Salezjańska, Konarskiego, Wyspiańskiego, Orzeszkowej i Złota.

Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą: I. Żywy Różaniec; II. Odnowa w Duchu Świętym. III. Domowy Kościół. IV. Młodzież parafialna; V. Lektorzy.

Na procesję zabieramy: Różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony – w razie ich braku są do nabycia w zakrystii. Prosimy także o udekorowanie okien emblematami lub obrazami religijnymi na trasie procesji.

Za całość nabożeństwa w kościele i procesję odpowiada Ks. Proboszcz.

4. W miesiącu maju gromadzimy się w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 20.00 na Apelu Jasnogórskim za wyjątkiem niedziel i świąt, bowiem w te dni Apel Jasnogórski jest na Placu Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II – dla mieszkańców całej Piły o godz. 21.00. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych pięknych tradycją uświęconych maryjnych nabożeństwach.

Nabożeństwach Majowe są odprawiane w naszej parafii:

– w niedziele i święta o godz. 17.30 dla wszystkich,
– dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku – w połączeniu z Mszą św. o godz. 17.00
– dla dorosłych codziennie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.

5. W liturgii tygodnia obchodzimy:

– w poniedziałek (14 maja) – Święto św. Macieja Apostoła

– w środę (15 maja) – wspomnienie św. Zofii, wdowy i męczennicy

W tym dniu swoje imieniny obchodzi Siostra Zofia, której życzymy wszelakiej pomyślności i światła Ducha Świętego w apostolskiej służbie. Szczęść Boże!

– w środę (16 maja) – Święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski

W tym dniu swoje imieniny obchodzi Pan Andrzej Kozłowski – zakrystianin. Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i wszelakiej pomyślności w życiu rodzinnym i osobistym. Szczęść Boże!

6. W poniedziałek (14 maja) Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na kolejne spotkanie ze świadkiem wiary. Początek na Mszy św. o godz. 18.00.

7. W najbliższą sobotę (19 maja) Ks. Biskup Ordynariusz udzieli święceń kapłańskich jedynemu Diakonowi naszego seminarium w jego rodzinnej Parafii pw. św. Ignacego z Loyoli w Koszalinie. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Prośmy również gorąco Boga o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

8. Apostolat Maryjny w naszej parafii w przyszłą sobotę 19 maja 2018 r. będzie obchodził jubileusz 25-lecia istnienia w naszej parafii. Rozpoczęcie w dolnym kościele o godz. 11.00 Adoracją Najświętszego Sakramentu, następnie różaniec Maryjny, Eucharystia, poczęstunek. Zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę (20 maja) przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Trwa obecnie Nowenna do Ducha Świętego, którą odprawiamy w połączeniu z nabożeństwami majowymi. Przypominamy, że pozostały dwa tygodnie do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii św. wielkanocnej.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w naszej parafii Rocznicę Pierwszej Komunii św. Dzieci rocznicowe w strojach pierwszokomunijnych wraz z rodzicami i najbliższymi zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 9.00. Spowiedź dla nich odbędzie się w sobotę (19 maja) od godz. 15.00

11. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych wraz z innymi wspólnotami naszej parafii na uwielbienie Ducha Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 15.00. Dzień wcześniej zachęcamy do udziału w wieczornym czuwaniu modlitewnym przed Zesłaniem Ducha Świętego w Parafii pw. św. Rodziny w Pile. Początek o godz. 20.00.

12. Pragniemy zorganizować autokarowy wyjazd dzieci i ich rodziców na Diecezjalny Dzień Dziecka w dniu 26 maja (sobota) w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu. Zapisy od dziś w zakrystii lub u Pań Katechetek.

13. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej zaprasza na koncert Polskiej Opery Królewskiej dla budującego się Pilskiego Hospicjum. W programie m.in. muzyka mistrzów (Mozart, Hendel) pod dyrekcją Zbigniewa Graca. Miejsce koncertu: Regionalne Centrum Kultury (PDK). Data koncertu: niedziela (20 maja) godz. 19.00. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w RCK – u. Koncert jest organizowany z myślą wsparcia rozpoczynającej się w tym tygodni budowy tego Hospicjum.

14. W niedzielę (27 maja) dzieci z Publicznych Przedszkoli nry 12 i 13 wraz z nauczycielkami będą kwestować na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum w Pile. Zbiórka będzie przeprowadzona po Mszach świętych w naszym kościele o godz. 10.30 i 12.00. Wszyscy, którzy wesprą ten szlachetny cel otrzymają od dzieci przedszkola pięknie wykonane papierowe żonkile. Za okazane zrozumienie i pomoc z góry serdecznie dziękujemy.

15. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz pokrycia kosztów zainstalowania ogrzewania ławek w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli złożono ofiary łącznie 450 zł. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego. Dług do spłacenia wynosi jeszcze około 38100 złotych.

16. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzinom dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 6, które przygotowywały kościół i kaplicę do uroczystości i niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (19 maja) na godz. 10.00 zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych wraz z dziećmi.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”. Szczególnie polecamy najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Józefa Kupczyńskiego, śp Zbigniewa Bejma, którego pogrzeb będzie we wtorek (15 maja) – Msza o godz. 10.00, na cmentarzu o 11.00. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Piła, 13 maja 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz