NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. „Za udział w publicznym śpiewie „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.”

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza dzisiaj wszystkich chętnych wraz z innymi wspólnotami naszej parafii na uwielbienie Ducha Świętego po Mszy świętej o godz. 15.00.

2. Dzisiaj na uroczystej Mszy świętej o godz. 9.00. obchodzimy w naszej parafii Rocznicę Pierwszej Komunii św.
Od jutra do piątku włącznie zapraszamy dzieci rocznicowe na Msze święte „w ramach białego tygodnia” codziennie o godz. 17.00. Zaproszenie kierujemy także do rodziców, rodzeństwa oraz wszystkich dzieci.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Pozostał zatem jeszcze tydzień na wypełnienie przykazania kościelnego o „Komunii świętej wielkanocnej.

4. Przyszła niedziela (27 maja) to dzień Odpustu ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w naszej Parafii. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 18.00 z udziałem Kanoników Kapituły Pilskiej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, który też dokona instalacji dwóch nowomianowanych Kanoników do tej Kapituły.

Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w albach oraz inne dzieci bardzo prosimy o sypanie kwiatków podczas procesji odpustowej wokół kościoła. Informacje na ten temat dzieci otrzymają od Pań Katechetek, a rodziców prosimy o pomoc w tym względzie. Z okazji odpustu odwołana jest Msza Święta w Kościele Akademickim o godzinie 19.00.

5. W liturgii tygodnia obchodzimy:

– w poniedziałek (21 maja) – Święto NMP Matki Kościoła

– W czwartek (24 maja) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Patronki naszej Parafii – NMP Wspomożenia Wiernych

– w piątek (25 maja) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera.

W tym dniu swoje Imieniny obchodzi Ks. Grzegorz. Drogiemu Solenizantowi już dzisiaj życzymy wiele łaskawości nieba oraz ludzkiej życzliwości i wdzięczności. Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus, który Go wybrał – niech Go umacnia i wspiera na drodze apostołowania. Msza święta w intencji Ks. Grzegorza będzie odprawiona w dniu Imienin (25 maja) o godz. 17.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. W miesiącu maju gromadzimy się w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 20.00 na Apelu Jasnogórskim za wyjątkiem niedziel i świąt, bowiem w te dni Apel Jasnogórski jest na Placu Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II – dla mieszkańców całej Piły o godz. 21.00. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych pięknych tradycją uświęconych maryjnych nabożeństwach.

Nabożeństwach Majowe są odprawiane w naszej parafii:

– w niedziele i święta o godz. 17.30 dla wszystkich,
– dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku – w połączeniu z Mszą św. o godz. 17.00
– dla dorosłych codziennie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.

7. W poniedziałek (21 maja) o godz. 19:00 w Kościele Akademickim odbędzie się otwarte spotkanie Wspólnoty Emmanuel, na które serdecznie zapraszamy. Rozpoczynamy Adoracja. Po adoracji spotkanie w salce.

8. W sobotę (26 maja) tradycyjnie przypada Dzień Matki. Sercem i modlitwą otaczamy nasze Mamy, a zmarłym Mamom wypraszamy łaskę nieba. Wszystkich zapraszamy w tym dniu na Mszę św. oraz Nabożeństwo Majowe w intencji naszych Mam.

9. W tym dniu odbywa się w Skrzatuszu Diecezjalny Dzień Dziecka, w którym uczestniczą dzieci w różnym wieku. Pragniemy zorganizować autokarowy wyjazd dzieci i ich rodziców na to wydarzenie. Wyjazd autokaru byłby w sobotę o godz. 9.30 z parkingu przy kościele. Zachęcamy do uczestnictwa całymi rodzinami w tej pielgrzymce, podczas której przygotowano wiele atrakcji dla dzieci.

10. Dzisiaj o godz. 19.00 w Regionalnym Centrum Kultury (PDK) odbędzie się zapowiadany koncert Polskiej Opery Królewskiej dla budującego się Pilskiego Hospicjum. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w RCK – u. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym kulturalnym Wydarzeniu.

11. Kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkół podstawowych i 2 klas gimnazjum zapraszamy 27.05.2018 na Msze Świętą o godzinie 15.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne w kaplicy św. Maksymiliana.

12. W przyszłą niedzielę (27 maja) dzieci z Publicznych Przedszkoli nry 12 i 13 wraz z nauczycielkami będą kwestować na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum w Pile. Kwesta odbędzie po Mszach świętych w naszym kościele o godz. 10.30 i 12.00. Wszyscy, którzy wesprą ten szlachetny cel otrzymają od dzieci przedszkola pięknie wykonane papierowe żonkile. Za okazane zrozumienie i pomoc z góry serdecznie dziękujemy.

13. Spotkanie formacyjno-modlitewne Apostolatu Maryjnego jest przełożone na poniedziałek (28 maja) po Mszy świętej wieczornej.

14. Młodzież, która chciałaby wyjechać na spotkanie Młodych w Lednicy w dniu 2.06.2018 prosimy o kontakt z Ks. Pawłem – organizatorem wyjazdu.

15. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz pokrycia kosztów zainstalowania ogrzewania ławek w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli złożono ofiary łącznie 350 zł + 5000 jako ofiara anonimowa od pewnej rodziny. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego. Dług do spłacenia wynosi jeszcze około 32 750 złotych.

16. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzinom dzieci rocznicowych, które przygotowywały kościół i kaplicę do uroczystości i niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (26 maja) na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła przed odpustem parafialnym, mieszkańców domów przy ul. Wyspiańskiego 11, 12, 13, 15, 41, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”. Szczególnie polecamy najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Rafała Zuder, śp. Mariana Oltmann, śp. Marię Grochowicką, której pogrzeb będzie we wtorek (22 maja) – Msza o godz. 12.00, na cmentarzu o 13.00. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Piła, 20 maja 2018 r.
Ks. Stanisław Oracz – proboszcz