XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.06.2018 r.

1. W przyszłą niedzielę (24 czerwca) obchodzimy Uroczystość Narodzenie Św. Jana Chrzciciela.

Jest to Dzień Święta Patronów naszego miasta: Świętych Janów (Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty), których nadała Stolica Apostolska. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkie sprawy mieszkańców naszego miasta.

2. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy:

– w ciągu tygodnia odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.
– w niedzielę i święta – o g. 17.30

3. W najbliższy piątek (22 czerwca) Msza św. o godz.8.00 (rano) będzie odprawiona w intencji dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami oraz Grona Pedagogiczne naszych szkół do dziękczynnej modlitwy za miniony rok szkolny i o szczęśliwe wakacje dla wszystkich.

4. W najbliższą sobotę (23 czerwca) w godzinach dopołudniowych księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną przed przerwą wakacyjną.

5. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza do Częstochowy w dniach 1-13 sierpnia. Koszt – 180 zł. Spotkanie organizacyjne – 21 czerwca (czwartek), godzina 19:00, salka parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Tych, którzy nie mogą pójść, zapraszamy do włączenia się w tzw. „Złotą Grupę” – pielgrzymowanie duchowe, zapisy w zakrystii (możliwość złożenia intencji, które zaniesiemy oraz ofiary za otrzymane materiały i na cele organizacyjne pielgrzymki).

6. W dzisiejszą niedzielę (18 czerwca) po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL i kształcenie w diecezji.

7. Ze względu na czas zbliżających się wakacji i związanych z tym większych wydatków domowych, w porozumieniu z wykonawcami zainstalowanego ogrzewania w naszym kościele, zawieszamy na czas trzech miesięcy zbiórkę ofiar na rzecz pokrycia kosztów tej inwestycji.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za Wasze ofiary składane w ubiegłą niedzielę na rzecz wyjazdu naszej młodzieży na rekolekcje oazowe podczas wakacji. Zebrano na ten cel około 3700 zł.

9. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do uroczystości i niedzielnej liturgii. Osobne podziękowanie dla pary nowożeńców za udekorowanie ołtarza w kościele. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (23 czerwca) na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego 31, 33.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”. Szczególnie polecamy najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”

11. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Zdzisława Włodarczyka, śp. Angelikę Jakubowską. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 17 czerwca 2018 r.                                         Ks. Stanisław Oracz – proboszcz