XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.06.2018r. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA


1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Jest to Dzień Święta Patronów naszego miasta: Świętych Janów (Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty), których nadała Stolica Apostolska. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkie sprawy mieszkańców naszego miasta.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:

– w czwartek (28 czerwca) – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

– w piątek (29 czerwca) – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Dzień Papieski Franciszka. Msze święte odprawiamy o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 – wszystkie
z kazaniem. Taca z tej Uroczystości jest przeznaczona na cele ogólnokościelne – na tzw. Świętopietrze (utrzymanie instytucji watykańskich). W tym dniu Ks. Bp Paweł Cieślik oraz nasz Ks. Paweł obchodzą swoje imieniny. W naszych modlitwach pamiętajmy o Czcigodnych Solenizantach. Msza św. w intencji Ks. Pawła będzie odprawiona w dniu Imienin o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę (30 czerwca) zakończenie Nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Od przyszłej niedzieli (1 lipca) rozpoczyna się w naszej parafii wakacyjny porządek nabożeństw:

Msze święte w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) odprawiamy:
Niedziela: godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00; uwaga: nie ma Mszy św. młodzieżowej o godz. 15.00

Dni powszednie: godz. 7.00 i 18.00; nie ma Mszy św. o godz. 6.30.

5. W czasie wakacyjnym ograniczone jest również funkcjonowanie kancelarii parafialnej:

Kancelaria parafialna będzie czynna:
w środy – w godz. od 16.00 do 17.30,
w soboty – w godz. od 11.00 do 13.00

Uwaga: w sytuacjach losowych o każdej porze.

6. 28 czerwca (czwartek) po Mszy świętej wieczornej odbędzie się w Świetlicy kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Materiały na to spotkanie dla zainteresowanych są do odebrania w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę (1 lipca) Msza św. o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic.

8. Ofiary składane do puszki w tym dniu są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego w czwartek (27 czerwca) na o godz. 18.00.

9. Na czas wakacyjny zawieszone zostają Msze święte o godz. 19.00 w kościele akademickim.

10. Już dziś informujemy, że 7 lipca br. na domu przy ul. 11 listopada 38 zostanie uroczyście odsłonięta Tablica poświęcona Siostrze Tekli Annie Budnowskiej – Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi; odznaczonej medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Tablica ta będzie usytuowana na fasadzie domu, w którym mieszkała ta Siostra.

11. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do uroczystości i niedzielnej liturgii. Osobne podziękowanie dla pary nowożeńców za udekorowanie ołtarza w kościele. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (30 czerwca) na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego nr: 14, 18, 24, 26, 30, 32.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”. Szczególnie polecamy najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”

13. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Aleksandra Zglińskiego, śp. Antoniego Mazurek, śp. Ewę Haniewicz, której pogrzeb będzie w poniedziałek (25 czerwca) – Msza o godz. 11.00, na cmentarzu o 12.00; śp. Sabinę Makieła, której pogrzeb będzie we wtorek (26 czerwca) – Msza o godz. 12.00, na cmentarzu o 13.00… Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim rozpoczynającym czas urlopów i wakacji życzymy – miłego, ubogacającego i bezpiecznego wypoczynku! Dzieci i ich Rodziców, wychowawców kolonijnych zachęcamy do korzystania z Mszy świętych niedzielnych, gdziekolwiek by byli.

Piła, 24 czerwca 2018 r.                                      Ks. Stanisław Oracz – proboszcz