XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.07.2018 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– w środę (11 lipca) – Święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy
– w czwartek (12 lipca) – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika
– w piątek (13 lipca) – wsp. świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

2. W piątek (13 lipca) trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Tym razem pod hasłem: „Maryja napełniona Duchem Świętym”. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18.00. Po Mszy św. czuwanie modlitewne do godz. 20.00 poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym pod opieką Ks. Dariusza.

Trasa procesji: ulice: Salezjańska, Konarskiego, Wyspiańskiego, Orzeszkowej, Złota – do kościoła

Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą:
I – Żywy Różaniec; II – Kręgi Kościoła Domowego, III – Odnowa w Duchu Świętym, IV – Młodzież V – Lektorzy

Na procesję zabieramy: różaniec, teksty pieśni fatimskich, lampiony. Za całość nabożeństwa w Kościele i procesję odpowiada Ks. Dariusz.

3. Z dniem 12 lipca (czwartek) kończy posługę w naszej parafii w ramach wakacyjnego zastępstwa Ks. Przemysław Głowacki Serdecznie dziękujemy za Jego pełną gorliwości i świadectwa służbę, a na kolejny etap kapłańskiej drogi życzymy – Niech Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus błogosławi, wspiera i umacnia. Szczęść Boże!

4. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Osobne podziękowanie dla pary wczorajszych nowożeńców za dekoracje kwiatowe oraz p. Ewie z Caritasu za pomoc. W najbliższą sobotę (14.07.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego nry parzyste: 40 abc, 42, 44, 46.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”. Ukazał się także najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki” – w nim parafialne wydarzenia ostatniego okresu.

6. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Jerzego Czechowskiego, lat 69 oraz śp. Mariana Grzesiaka, lat 71. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 8 lipca 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz