XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.07.2018 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– wtorek (31 lipca) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
– środa (1 sierpnia) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
– sobota (4 sierpnia) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

2. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca sierpnia.

– I czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania od godz. 17.00 podczas adoracji. Na Mszę św. o 18:00 zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z Rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego.

Msza święta o godz. 18.00 w intencji Apostolatu Maryjnego, a po Mszy świętej spotkanie tej wspólnoty.

W tym dniu każdy wierny, który nawiedzi kościół katedralny, bazylikę mniejszą, kościół parafialny i tam pobożnie odmówi „Ojcze nasz” i „Credo” może uzyskać odpust „Porcjunkuli”

– I piątek – na Mszę o 18.00 zapraszamy Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy zmiana tajemnic
Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.00

– I sobota – Msza o godz. 7.00, a po niej cząstka Różańca św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy

3. Sierpień – to miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do dobrowolnej wstrzemięźliwości od alkoholu i modlitwy w intencji moralnej Polski.

4. W przyszłą niedzielę (5 sierpnia) o godz. 9.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Do grupy 7. pilsko-jastrowskiej zapisać można się także w Skrzatuszu. Zapraszamy też do pielgrzymowania duchowego w Złotej Grupie – każdy uczestnik tej grupy dostanie zeszyt z rozważaniami oraz przypinkę. Można też złożyć swoje intencje, które pielgrzymi zaniosą do Maryi. Zapisy do Złotej Grupy u duszpasterzy tutejszej parafii. Zwyczajem lat ubiegłym bardzo prosimy o tradycyjny nocleg dla jasnogórskich pielgrzymów w dniu 1 sierpnia ok. godz. 18.00. Za zrozumienie i pomoc z góry serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

6. W dniach od 6 do 16 października 2018 r. Bracia Mniejsi Kapucyni przy Parafii pw. św. Antoniego w Pile organizują autokarową pielgrzymkę do Włoch z okazji 100-lecia otrzymania stygmatów przez św. O. Pio oraz 50-lecia Jego śmierci. Zapisy i szczegółowe informacje w godzinach urzędowania kancelarii – u Brata Tomasza Wołoszyna oraz na plakacie przy wyjściu z kościoła.

7. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowania dla pary nowożeńców za dekoracje kwiatowe w naszym kościele. W najbliższą sobotę (4 sierpnia) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Makuszyńskiego (cała).

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, watykańskie „L”Osservatore Romano”.

9. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Edwarda Zmitrowicz, śp. Danutę Tykwińską. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Piła, 29 lipca 2018 r.
Duszpasterze