XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.08.2018 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodniu obchodzimy:

– poniedziałek (6.08.) – Święto Przemienienia Pańskiego, które wzywa do autentycznej przemiany naszego życia.
– środa (8.08.) – wspomnienie św. Dominika – prezbitera
– czwartek (9.08) – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy, męczennicy, patronki Europy
– piątek (10.08.) – Święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika
– sobota (11.08.) – wspomnienie św. Klary dziewicy

2. Serdeczne Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary do puszki na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec Seminarium Duchownego w Koszalinie.

3. KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO ZAPRASZAJĄCY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ W KOSZALINIE

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia! Drogie Rodziny!

Już dziś pragnę Was z serca zaprosić na nasze wspólne spotkanie rodzin, na Górę Chełmską w Koszalinie. Tegoroczne spotkanie będzie nosiło hasło „Rodzina wspólnotą Ducha Świętego”. Dlatego chciałbym przypomnieć nam wszystkim piękne słowa o Duchu Świętym wypowiedziane przez Papieża Franciszka.

Duch Święty jest duszą Kościoła, zawsze ożywia go nadzieją, napełnia radością, obdarza owocami nowości, zalążkami życia. Duch Święty tchnie – my jednak często zwijamy żagle. Powinniśmy zatem spróbować żyć inaczej, podobnie jak wtedy, gdy w rodzinie rodzi się dziecko: rozbija plan dnia, sprawia, że nie możemy się wyspać, ale przynosi radość odnawiającą życie, popychając je do przodu, poszerzając je w miłości. Zatem Duch wnosi w Kościół „smak dzieciństwa”. Sprawia nieustanne zrodzenie się na nowo. Ożywia miłość początków.

Właśnie dlatego, jak co roku chcemy się spotykać u Matki, która jest zasłuchana w głos Ducha Świętego. Chcemy aby każda rodzina naszej diecezji mogła spotkać Ducha Świętego w sakramentach i doświadczyć Jego łaski – nieustannego rodzenia się na nowo.

Zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W dniu 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy tam wspólnie trwali na modlitwie.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00 nabożeństwem różańcowym, o godz. 11.00 odbędzie się koncert ewangelizacyjny, natomiast o godz. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, którą wraz z biskupami naszej diecezji, zaproszonym gościem biskupem Rudolfem Pierskałą i kapłanami ofiarujemy Bogu, prosząc we wszystkich sprawach, które nosicie w swoim sercu.

Po Eucharystii czeka nas wspólna zabawa na stadionie, czyli festyn rodzinny oraz atrakcyjne zabawy dla dzieci i całych rodzin.

Na trud pielgrzymowania i na radosne spotkanie na Górze Chełmskiej z serca błogosławię!

Bp Edward Dajczak

4. Niedługo naszą wspólnotę parafialną opuści na stałe znana nam dobrze Pani Jolanta Kufel. Już dziś pragniemy podziękować Pani Jolancie za jej świadectwo wiary wyrażane między innymi przez wielkoduszne i zawsze pełne gotowości zaangażowanie w życie naszej parafii. Bóg zapłać za wieloletnią współpracę z duszpasterzami, a także poprzez uczestnictwo w różnych grupach duszpasterskich. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, wszelkich potrzebnych łask w nowym miejscu życia. Szczęść Boże! Msza święta dziękczynno-błagalna w intencji Pani Jolanty zostanie odprawiona w piątek (10 sierpnia) o godz. 18.00.

5. Księża Salezjanie serdecznie zapraszają młodzież i osoby dorosłe do udziału w Wakacyjnej Szkole Biblijnej, którą poprowadzi Ojciec Jose Maniparambil – znany charyzmatyczny Biblista z Indii. Rekolekcje odbędą się w Parafii pw. św. Rodziny w Pile w dniach 10-13 sierpnia. Uczestnicy będą zgłębiać treść Listów św. Pawła. Konieczna rejestracja za pomocą e-maila. Część wieczorna spotkań w kościele od godz. 17.30 dostępna dla wszystkich. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie internetowej

6. Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Pile zaprasza na Pielgrzymkę do Włoch szlakiem św. Stanisława w 450 rocznicę Jego śmierci w dniach od 24.09. do 3.10. 2018 r. Szczegółowy plakat z programem, a także ulotki i kontakt na przy wyjściu z kościoła.

7. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowania dla pary nowożeńców za dekoracje kwiatowe w naszym kościele. W najbliższą sobotę (11 sierpnia) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Bogusławskiego (cała).

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, watykańskie „L”Osservatore Romano”.

9. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Jerzego Piątek, śp. Klemensa Konopińskiego, śp. Alicję Lalka, której pogrzeb będzie we wtorek (7 sieprnia): Msza św. o godz. 10.00, cmentarz o godz. 11.00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 5 sierpnia 2018 r.
Duszpasterze