XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.08.2018r. (Uroczystość NMP Częstochowskiej)

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zachęcamy do odnowienia w tym dniu Jasnogórskich Ślubów Narodu. W naszej Parafii uczynimy to podczas Mszy świętej o godz. 10.30. W duchowy sposób łączymy się wciąż z Jasną Górą, gdzie we wspólnocie wiary z pielgrzymami z całej Polski, Europy i świata oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej – naszej Królowej.

2. Dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka z dniem 25 sierpnia 2018 r. do pracy duszpasterskiej i katechetycznej w naszej Parafii zostali skierowani: Ks. Andrzej Pawłowski
i Ks. Gracjana Ostrowski. Nadto Ks. Andrzej zostaje nowym Rejonowym Duszpasterzem Akademickim w Pile. Jak najserdeczniej witamy Księży w naszej Rodzinie Parafialnej i życzymy dobrej, owocnej pracy dobra dusz Waszej pieczy powierzonych. Niech łaska Pana nieustannie Wam towarzyszy, a ludzie darzą życzliwością i wdzięcznością. Szczęść Boże!

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– poniedziałek – 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki
– wtorek – 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
– środa – 29 sierpnia – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
– sobota – 1 września – wspomnienie Bł. Bronisławy, Dziewicy.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota września. Msza o godz. 7.00, a po niej cząstka Różańca św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy.

5. Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego w poniedziałek (27 sierpnia) o godz. 18.00, a po Mszy spotkanie formacyjne.

6. W przyszłą niedzielę Msza Św. o godz. 9:00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic. Ofiary składane do puszki w tym dniu tradycyjnie przeznaczone są na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium duchownego w Koszalinie.

7. Od 1 września wraca przedwakacyjny porządek nabożeństw:

Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy o godz. 6:30 i 7:00 oraz o godz. 18:00.
W Niedzielę wraca Msza św. młodzieżowa o godz. 15:00.

Kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałki i środy od godz. 16.00 do 17.30,
w soboty od godz. 11.00 do 13.00

Księża odwiedzą chorych z racji pierwszego piątku z posługą sakramentalną w sobotę
(8 września) w godzinach przedpołudniowych.

8. W sobotę (1 września) przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o pokój na świecie i za naszą Ojczyznę oraz za wszystkie ofiary II wojny światowej i łaskę Pokoju dla świata.

9. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla par wczorajszych nowożeńców za udekorowanie ołtarza w kościele. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Trentowskiego 13,15,17, 19.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”.

11. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Mariannę Sikorską, której pogrzeb będzie w poniedziałek (27 sierpnia): Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu o godz. 13.00; śp. Eugeniusza Kłos, którego pogrzeb będzie w środę (29 sierpnia): Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu o godz. 12.00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 26 sierpnia 2018 r.                                             Ks. Stanisław Oracz – proboszcz