XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.09.2018 r.


1. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania pod hasłem „W poszukiwaniu drogi”. W sposób szczególny modlimy się za dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny. Wychowawców i katechetów polecamy Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Maryi – Stolicy Mądrości.

Uroczysta Inauguracja Roku Duszpasterskiego w naszej parafii rozpocznie się Mszą św. w piątek
(14 września) o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Wspólnot, Stowarzyszeń
i Organizacji działających w naszej wspólnocie parafialnej.

Liturgię Mszy św. przygotowują:
– Asysta liturgiczna – Ministranci, Lektorzy
– Czytania mszalne – Lektorzy
– Modlitwa wiernych – Kręgi Kościoła Domowego
– Dary Ołtarza – Odnowa w Duchu Świętym
– Oprawa Muzyczna – Schola młodzieżowa, organista
2. W dzisiejszą niedzielę w naszym mieście odbywają się Dożynki Powiatowe połączone z bogato przygotowanym piknikiem na stadionie przy ul. Okrzei. Rozpoczęcie Dożynek Mszą św. w kościele
pw. św. Rodziny o godz. 12.30. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

3. Dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się poświecenie tornistrów uczniom kl. I szkoły podstawowej. Tradycją lat ubiegłych zwracamy się z prośbą, aby dzieci z rodzicami przygotowały dary dla najuboższych (przybory szkolne). Przyniesione przybory prosimy składać do przygotowanych przed ołtarzem koszy.

4. W dzisiejszą niedzielę o godz. 13.30 pierwsza Msza święta inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w naszej parafii.

5. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– czwartek – 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła
– piątek – 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
– sobota – 15 września – wspomnienie NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej

6. W czwartek kolejne Nabożeństwo Fatimskie w naszej Parafii. Rozpoczęcie uroczystą Mszą św.
z kazaniem Maryjnym o godz. 18:00. Po Mszy św. czuwanie modlitewne w Kościele z udziałem Domowego Kościoła pod opieką Ks. Dariusza.

O godz. 20.00 wyruszy procesja światła. Trasa procesji: ul. Salezjańska, Konarskiego, Wyspiańskiego, Orzeszkowej i Złota.

Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą:
I – Żywy Różaniec, II – Kręgi Kościoła Domowego, III – Odnowa w Duchu Świętym, IV – Młodzież oazowa, , V – Lektorzy.

Na procesję zabieramy: różaniec, teksty pieśni fatimskich, lampiony. Za całość nabożeństwa w Kościele i procesję odpowiada Ks. Dariusz.

7. W dzisiejszą niedzielę o godz. 16.00 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych.

8. Apostolstwo Dobrej Śmierci swoje najbliższe spotkanie ma w poniedziałek (10.09.) o godz. 8.45 – Różaniec do Siedmiu Boleści, a po nim Msza święta.

9. Zbiórka dla ministrantów odbędzie się w poniedziałek o 18.30 po Mszy świętej w kościele. Trwa nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zainteresowanych, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o kontakt z ks. Gracjanem po niedzielnych Mszach św.

10. W poniedziałek (10.09.) o godz. 18.40 odbędzie się spotkanie otwarte Wspólnoty Emmanuel, na które zapraszamy. Spotkanie rozpocznie się adoracją w kościele akademickim. Po adoracji część dalsza w salce.

11. We wtorek (11.09.) o 18.30 spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum i 8 szkoły podstawowej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

12. Wszystkich członków Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego serdecznie zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18.40 po Mszy św. wieczornej w kaplicy św. Maksymiliana.

13. W najbliższą sobotę, 15 września, organizujemy wyjazd autokarowy na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży do Skrzatusza. Wyjazd o godz. 10.30 sprzed kościoła. Koszt 10 zł.

14. Niedziela – 16 września – Główne Uroczystości Odpustowe z udziałem Księzy Biskupów, zaproszonych gości oraz pielgrzymów. Uroczysta Suma rozpocznie się o godz. 12:00.

15. Zwyczajem lat ubiegłych w przyszłą niedzielę idzie Piesza Pielgrzymka z Piły do Skrzatusza. Wyrusza spod Kościoła św. Antoniego o godz. 6:00, następnie wierni z Pilskich Parafii dołączają się na trasie przejścia Pielgrzymki. Nasza Parafia dołącza się do Pielgrzymki na wysokości Szkoły Podstawowej
nr 7, ok. godz. 6:45. Zachęcamy do licznego uczestnictwa!

16. Już dzisiaj informujemy, że dnia 6 października br. w Warszawie na Stadionie Narodowym odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży tzw. „Stadion Młodych”. Duszpasterstwo Akademickie działające przy naszej parafii organizuje wyjazd na to wydarzenie. Koszt: 75 zł. Więcej informacji u Duszpasterza Akademickiego – ks. Andrzeja lub na plakacie w gablocie.

17. Za tydzień w niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona – zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza na nasze Sanktuarium Diecezjalne w Skrzatuszu. Za okazane zrozumienie serdeczne „Bóg zapłać”.

18. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Osobne podziękowanie dla wczorajszych par nowożeńców za udekorowanie ołtarza w kościele. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Konarskiego 4 a, b, c.

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Piła, 9 września 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz