NASI NA „STADIONIE MŁODYCH”

40 tysięcy młodych ludzi zgromadziło się na spotkaniu modlitewnym noszącym nazwę „Stadion Młodych” w Warszawie. Na „Narodowym” znaleźli się także nasi młodzi Parafianie, którzy pojechali tam pod opieką Duszpasterza Akademickiego – Ks. Andrzeja. Spotkanie zorganizował Ks. Rafał Jaroszewicz ze Szkoły Nowej Ewangelizacji działającej w naszej Diecezji.  Poniżej można przeczytać wspomnienia młodych z tego wydarzenia.

Trwający jeden dzień do późnych godzin wieczornych nasz wyjazd z całą grupą wspominamy jako znaczące przeżycie. Wczesna pobudka i wyczerpująca (lecz w dobrym towarzystwie) podróż była tego warta.
Atmosfera panująca na stadionie wypełnionym młodymi ludźmi, którzy przyjechali nawet z najdalszych zakątków Polski, była niepowtarzalna.
Umocnić swoją wiarę poprzez dobrą zabawę, poznać wielu innych niezwykłych ludzi-takie były oczekiwania uczestników.
Działały tam dwie sceny- główna na płycie stadionu oraz scena w galerii tzw. słowa. Na mszy wieczornej przepełniony był prawie cały stadion. Oprócz ludzi, którzy opowiadali swoje historie, przeżycia związane z Bogiem przybył również i biskup.

Najpiękniejszy moment w życiu jest wtedy, kiedy wiesz, że obok Ciebie jest Bóg. Tak właśnie się czułam na Stadionie Młodych . Słuchanie i oglądanie ludzi, którzy tak samo jak ja kochają Boga, sprawia mi szczęście, dlatego w Warszawie byłam niezmiernie szczęśliwa . To wspaniałe, że razem z innymi mogłam wielbić Pana. Uśmiechnięci , kochający i miłosierni ludzi, za nich Chwała Panu. Julia Michalska


Decyzję o wyjeździe do Warszawy podjąłem 2 dni przed wyjazdem. Ksiądz powiedział mi że są jeszcze wolne miejsca więc pojechałem. Do końca nie wiedziałem czy chce tam jechać ale jestem zadowolony ze swojej decyzji. Na stadionie młodych wrażenie zrobiło na mnie to jaki mądry tekst mogą mieć piosenki rapu. Ciekawe były również świadectwa różnych osób.  Miłosz Jamróz