XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.10.2018r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy X Dzień Solidarności Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Pakistan – przerwać milczenie! Pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach, którzy są prześladowani szczególnie w Pakistanie, często przy biernym sprzeciwie władz państwowych, które dyskryminują inne religie na rzecz islamu.

2. Miesiąc listopad, który rozpoczniemy w czwartek, to czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W ich intencji, częściej niż zwykle zamawiamy Msze św., a także modlimy się codziennie w tzw. Wypominkach. Kartki wypominkowe możemy zabrać w zakrystii. Składamy je do specjalnej skarbony koło Chrzcielnicy lub na tacę. Wypominki będziemy odprawiać codziennie od środy (2 listopada), przez cały miesiąc
o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W środę (31 października) zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci. Za pomoc w przygotowaniu Różańca dla dzieci i z dziećmi – ks. Proboszcz serdecznie dziękuje ks. Gracjanowi, paniom katechetkom, Scholi dziecięcej z Panią Marleną na czele. Osobne podziękowanie kierujemy w stronę rodziców, dziadków – za pomoc w przyprowadzaniu i przywożeniu dzieci na różaniec. Bóg zapłać! Zapraszamy na to ostatnie nabożeństwo.

W środę także zakończenie nabożeństw różańcowych dla dorosłych.

4. W dzisiejszą niedzielę (28.10.) po Mszy Świętej o godzinie 12.00 w kaplicy św. Maksymiliana spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii św., dla dzieci natomiast katecheza w kościele.

5. W najbliższy poniedziałek (29.10.) – Bal Wszystkich Świętych dla dzieci w naszej parafii. Rozpoczęcie wspólną modlitwą różańcową o godz. 16.30, następnie w salkach odbędą się prezentacje postaci świętych, zabawy oraz na zakończenie niespodzianka. Prosimy rodziców o pomoc dzieciom w przygotowaniu strojów oraz krótkiej wypowiedzi o świętym. Bal potrwa do godz. 18:30.

6. Duszpasterstwo Akademickie oraz oaza naszej parafii zaprasza młodzież oraz kandydatów do bierzmowania dnia 31.10.2018 (środa) na Noc Świętych. Rozpoczęcie o 20.00 w kaplicy Dobrego Pasterza wspólną modlitwą a następnie zabawa i taniec w przebraniach świętych i błogosławionych w jednej z sal domu parafialnego. Gorąco zapraszamy do radosnego przeżywania wigilii uroczystości Wszystkich Świętych.

7. W czwartek (1 listopada) przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Komunalnym rozpocznie się o godz. 14.00 przy bramie głównej. Natomiast nabożeństwo na cmentarzu przy posesji naszego kościoła rozpocznie się bezpośrednio po zakończonej Mszy św. o godz. 15.00 (tj. ok. godz. 16.00).

8. W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny ofiarując go każdego dnia za jedną duszę. Warunki odpustu: łaska uświęcająca i nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych.

9. W piątek – 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.30, 9.00 i 18.00 – wszystkie z kazaniem.

10. W nadchodzącym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota listopada.

– I czwartek – na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o nowe i święte powołania. Spotkanie ministrantów i lektorów odbędzie się w następny czwartek (8 listopada). Natomiast spotkanie RPSK odbędzie się 15 listopada.

– I piątek – Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Straż Honorową NSPJ. Po Mszy św. zmiana tajemnic.

Zachęcamy, by dzieci praktykujące pierwsze piątki skorzystały ze spowiedzi w ciągu tygodnia, a następnie przyjęły Komunię świętą w najbliższy piątek podczas Mszy.

– I sobota. Msza św. o godz. 7:00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy. Po Mszy św. cząstka Różańca świętego w tej samej intencji.

Z racji I piątku Księżą odwiedzą chorych w domach w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

11. W przyszłą Niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic. Ofiary do puszki w tym dniu przeznaczone są na pokrycie naszych zobowiązań wobec koszalińskiego seminarium duchownego.

12. Przypominamy, że w każdą niedzielę o 19.00 w kaplicy Dobrego Pasterza jest msza św. dla nauczycieli, studentów i starszej młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

13. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 13-22 lutego 2019r. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

14. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na g. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy Al. Wojska Polskiego 35 c.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „Mały Gość Niedzielny” oraz dodrukowany (z powodu wykupienia) najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki” (w nowej szacie graficznej, w nim m.in. wywiady z Księżmi: Grzegorzem, Pawłem, Andrzejem, Gracjanem, a także z nowymi klerykami z naszej parafii). W zakrystii można nabyć „Kalendarz Diecezjalny” na rok 2019 – z pięknymi fotografiami kościołów naszej diecezji. Cena – 10 zł.

16. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Grzegorza Lesińskiego, śp. Weronikę Ziółek, której pogrzeb odbył się wczoraj w Wągrowcu. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 28 października 2018 r.

Duszpasterze