MŁODZI BALOWALI ZE ŚWIĘTYMI

W ubiegłą środę 31.10.2018 w naszej parafii odbył się Bal Wszystkich Świętych. Na bal zaproszeni byli wszyscy oazowicze, Duszpasterstwo Akademickie oraz bierzmowani z parafii. Swoją obecnością młodzież zaznaczyła zdecydowany wybór pięknych wartości reprezentowanych przez świętych wbrew popularnym zwyczajom końca października. Obowiązkowe były więc przebrania świętych oraz przygotowane ich prezentacje.

Zabawa rozpoczęła się modlitwą- zgromadziliśmy się o 20.00 w Kaplicy Dobrego Pasterza na nieszporach, później modliliśmy się Litanią do Wszystkich Świętych przed Najświętszym Sakramentem. Następnie w salce oazowej na uczestników czekała pyszna zupa dyniowa od organizatora zabawy – księdza Andrzeja. Podczas wspólnego posiłku, uczestnicy zabawy opisywali swoje przebrania oraz swoich świętych patronów. Pojawił się więc Jakub Młodszy, Jakub Starszy, święta Cecylia czy błogosławiona Klara Badano. Później rozpoczęły się tańce, zgodnie z oazowym zwyczajem – belgijka i skrzypek. Dla tych, którzy nie przepadają za zabawą taneczną był to czas na rozmowy i nadrabianie zaległości, bo na naszym balu pojawili się także studenci, którzy już opuścili naszą wspólnotę oazową. Niezależnie od formy wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, najważniejszy był bowiem cel tego spotkania – uczczenie naszych świętych patronów. Ze wspólnej modlitwy i zabawy wszyscy wyciągamy jeden wniosek: my także możemy być święci !