XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.11.2018r.

1. Miesiąc listopad to czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W ich intencji, częściej niż zwykle zamawiamy Msze św., a także modlimy się codziennie w tzw. Wypominkach. Kartki wypominkowe możemy zabrać z kościoła od ministrantów z prasą katolicką lub w zakrystii. Składamy je do specjalnej skarbony koło Chrzcielnicy lub na tacę. Wypominki – modlitwy za zmarłych odprawiamy codziennie od czwartku (2 listopada), przez cały miesiąc o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– w piątek – 9 listopada – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
– w sobotę – 10 listopada – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dK

3. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszki na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego WSD.

4. Jutro spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci początek o godz. 8.45, Msza Św. o godz. 9.00.

5. W czwartek (8.11.) o godz. 18.00 Msza św. w intencji trwającego Synodu Diecezjalnego. Szczególnie zapraszamy na tą Mszę zespół synodalny.

6. W przyszłą niedzielę (11 listopada) przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w Kościele pw. Św. Rodziny zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny przez Księży naszego miasta. Po Mszy świętej procesjonalnie przejdziemy na Plac Zwycięstwa pod pomnik Tysiąclecia naszej Państwowości. Zachęcamy do licznego udziału.

7. Także w przyszłą niedzielę (11.11.) o godz. 13.30 Msza święta inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

8. We wtorek o g. 18.45 w kaplicy św. Maksymiliana Kolbe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
z I klas ponadgimnazjalnych.

9. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w środę o 19.00 do kaplicy Dobrego Pasterza na spotkanie ze Słowem Bożym. To spotkanie kierowane jest do wszystkich młodych i starszych, którzy chcą bardziej poznać Biblię a przez to samego Boga.

10. W sobotę odbędzie się zbiórka dla ministrantów w zakrystii. O godz. 10:00 dla ministrantów do klasy VI SP, o godz. 12:00 dla ministrantów od klasy VII SP i lektorów.

11. Przypominamy, że w każdą niedzielę o 19.00 w kaplicy Dobrego Pasterza jest msza św. dla nauczycieli, studentów i starszej młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

12. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 13-22.02.2019 r. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Zapisy do 11.11.2019 r.

13. Szkolne Koło Caritas oraz Caritas Parafialne składa serdecznie podziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej „Zapałka nie ogrzeje”. Dzięki ofiarności parafian zebrano 1175 zł. Kwota ta pozwoli na zakup opału dla potrzebujących z naszej parafii. Z całego serca dziękujemy za otwartość, zrozumienie i finansowe wsparcie. Dziękujemy wszystkim wolontariuszkom ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 7. Bóg zapłać!

14. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Pomoc Kościołowi
w Potrzebie”. Za okazane zrozumienie z góry serdeczne „Bóg zapłać”.

15. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Szczególne podziękowanie dla Pań z Caritasu i chłopców ze świetlicy. Osobne podziękowanie dla Pań Katechetek za dekorację z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Wojska Polskiego 37 abcdef.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”. W zakrystii można zaopatrzyć się także w piękny, ścienny Kalendarz diecezjalny w cenie 10 zł.

Piła, 4 listopada 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz