XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.11.2018 r. 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

1. W dzisiejszą niedzielę (11 listopada) przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski o godz. 12.00 we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny zabrzmią dzwony, a nabożeństwa kończyć się będą pieśnią „Boże, coś Polskę”, polecając przyszłość naszej Ojczyzny Bożej Opatrzności.

Z tej też okazji w Kościele pw. Św. Rodziny o godz. 15.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny przez Księży naszego miasta. Po Mszy świętej procesjonalnie przejdziemy na Plac Zwycięstwa pod pomnik Tysiąclecia naszej Państwowości. Zachęcamy do licznego udziału.

2. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Pomoc Kościołowi
w Potrzebie”. Za okazane zrozumienie z góry serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Także dzisiaj o godz. 13.30 Msza święta inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

4. Modlitwy za zmarłych, tzw. wypominki w naszej parafii odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych zmarłych.

5. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– w poniedziałek – 12 listopada – wspomnienie Św. Jozafata, Biskupa i Męczennika

– we wtorek – 13 listopada – wspomnienie Św. Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski

W tym dniu swoje Imieniny obchodzi Ks. Proboszcz. Drogiemu Solenizantowi już dzisiaj życzymy wiele łaskawości nieba oraz ludzkiej życzliwości i wdzięczności. Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus, który Go wybrał, niech Go umacnia i wspiera na drodze apostołowania. Msza święta w intencji Ks. Proboszcza będzie odprawiona w dniu Imienin (13 listopada) o godz. 18.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

– w sobotę – 17 listopada – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy

6. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.

7. W poniedziałek Msza św. o godz. 18.00 z udziałem Odnowy w Duchu Świętym w intencji zmarłych członków tej Wspólnoty. Po Mszy świętej zapraszamy na kolejne nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie wewnętrzne i zewnętrzne.

8. We wtorek o g. 18.45 w kaplicy św. Maksymiliana Kolbe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
z III klas gimnazjum i VIII klas SP.

9. W środę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w salce spotkanie redakcji czasopisma „Wspomożycielka”. Mile widziane także chętne osoby.

10. Członków i sympatyków Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego, a także tych, którym bliska sercu jest modlitwa za powołanych i o nowe powołania, serdecznie zapraszamy na spotkanie w czwartek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w salce rady parafialnej znajdującej się obok przedszkola.

11. Przypominamy, że w każdą niedzielę o 19.00 w kaplicy Dobrego Pasterza jest msza św. dla nauczycieli, studentów i starszej młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

12. W ubiegłą niedzielę na mszy świętej była z nami nasza mała parafianka Nikola, która radowała nas swoim śpiewem w scholi przed ołtarzem naszego kościoła.

Nikolka ma 9 lat i jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 6. Obecnie toczy walkę o swoje zdrowie w poznańskiej klinice onkologicznej. Lekarze stwierdzili u dziecka białaczkę limfoblastyczną, która bardzo poważanie zagraża Jej życiu. Choroba rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie, dlatego prosimy wszystkich o modlitwę za naszą Nikolę. Prosimy o modlitwę za Jej rodziców, którzy muszą udźwignąć ciężar całej sytuacji. Prosimy o modlitwę za lekarzy, aby Dobry Bóg kierował właściwie ich pracą w walce o życie Nikolki. Msza w tej intencji będzie sprawowana jutro o godz. 7.00.

Drodzy parafianie! W następną niedzielę po każdej mszy świętej przyjaciele rodziców Nikoli i koledzy z jej klasy będą zbierać ofiary na leczenie ich przyjaciółki. Prosimy Was o otwarcie serc na ten cel, aby zebrać środki na specjalistyczne leczenie naszej Nikolki.

13. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 13-22.02.
2019 r. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Zapisy do 13.11.2019 r.

14. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Wojska Polskiego 39 abc.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”. Można nabyć także najnowszy numer parafialnego czasopisma „Wspomożycielka”, które, zgodnie zapowiedzią będzie ukazywać się w drugą niedzielę miesiąca. Ten numer ma 4 strony więcej niż zwykle – cena zostaje ta sama 2 zł. Znajdziemy w nim m.in. obszerną relację z Jubileuszy Małżeńskich oraz wywiady z Jubilatami o małżeństwie; o małżeńskim powołaniu do świętości pisze nasza parafianka, żona i matka; są rozmowy o życiu i śmierci z szefami pilskich zakładów pogrzebowych oraz artykuł o zapomnianym cmentarzu na Górnym, w sprawie którego były zbierane podpisy.

W zakrystii można zaopatrzyć się także w piękny, ścienny Kalendarz diecezjalny w cenie 10 zł.

16. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Krystynę Karpicką. Zmarłą, a także wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 11 listopada 2018 r.                                   Ks. Stanisław Oracz – proboszcz