XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.11.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Drugi Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez Papieża Franciszka na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia.

2. Modlitwy za zmarłych, tzw. wypominki w naszej parafii odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych zmarłych.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– w poniedziałek – 19 listopada – wspomnienie Bl. Salomei, Dziewicy
– we wtorek – 20 listopada – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera
W tym dniu w Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego (na Zielonej Dolinie) odpust. Suma o godz. 18.00. Ks. Proboszcz tamtejszej parafii serdecznie nas zaprasza.
– w środę- 21 listopada – Wspomnienie Ofiarowania NMP
– w czwartek – 22 listopada – Wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Śpiewu i Muzyki Kościelnej. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwach o Panu Organiście Krzysztofie, Scholi Młodzieżowej i Dziecięcej. Życzymy im, by otrzymany od Boga talent muzyczny pomnażali na większą chwałę Bożą. Pamiętajmy szczególnie o naszej chorej małejParafiance i scholance Nikoli
– w sobotę – 24 listopada – Wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy

4. Również w przyszłą niedzielę (25.11.) po Mszy Świętej o godzinie 12.00 w kaplicy św. Maksymiliana spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii św.

5. Niedziela Chrystusa Króla jest także świętem ministrantów i lektorów. Uroczysta Msza święta w ich intencji z odnowieniem Aktu Zawierzenia będzie odprawiona o godz. 10.30. Całą służbę liturgiczną naszej parafii wraz z rodzicami zapraszamy na okolicznościowe spotkanie w niedzielę o godz. 19.00 w salce rady parafialnej znajdującej się obok przedszkola.

6. Od Uroczystości Chrystusa Króla rozpoczyna się Tydzień Apostolatu Maryjnego. Z tej okazji przed i po Mszach świętych będą rozdawane poświęcone cudowne medaliki.

7. Także we wtorek o 19.00 w salce domu parafialnego odbędzie spotkanie kandydatów do bierzmowania dla drugiej grupy III klas gimnazjum i VIII klas SP.

8. W parafii św. Antoniego w Pile odbędzie się Weekendowy Kurs Przedmałżeński. Początek w piątek (23.11.) o godz. 17.30 w Domu Katechetycznym. Zapisy na pierwszej konferencji.

9. Dnia 28.11.2018 (następna środa) o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert patriotyczno-religijny Macieja Miecznikowskiego pt. „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości”. Jest to niesamowity spektakl muzyczno-artystyczny połączony z iluminacją świetlną. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkich i małych i dużych do wspólnego śpiewania. Więcej informacji, także na plakacie w kruchcie kościoła.

10. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy świętej przyjaciele rodziców chorej na białaczkę Nikoli i koledzy z jej klasy będą zbierać ofiary na leczenie ich przyjaciółki. Prosimy Was o otwarcie serc na ten cel, aby zebrać środki na specjalistyczne leczenie naszej małej Parafianki.

11. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie za życzliwą pamięć i serdeczne tak licznie przekazane osobiście, telefonicznie i korespondencyjnie życzenia z okazji minionych imienin. Jednocześnie przeprasza za swoją nieobecność w dniu Imienin (13 listopada) ze względu na udział w rekolekcjach w Radomiu. Swoją wdzięczność wobec składających życzenia wyraża pamięcią w modlitwie

12. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. ul. Wojska Polskiego 39 def.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „L”Osservatore Romano”. Można nabyć także najnowszy numer parafialnego czasopisma „Wspomożycielka”, które, zgodnie zapowiedzią będzie ukazywać się w drugą niedzielę miesiąca. Ten numer ma 4 strony więcej niż zwykle – cena zostaje ta sama 2 zł. Znajdziemy w nim m.in. obszerną relację z Jubileuszy Małżeńskich oraz wywiady z Jubilatami o małżeństwie; o małżeńskim powołaniu do świętości pisze nasza parafianka, żona i matka; są rozmowy o życiu i śmierci z szefami pilskich zakładów pogrzebowych oraz artykuł o zapomnianym cmentarzu na Górnym, w sprawie którego były zbierane podpisy.

W zakrystii można zaopatrzyć się także w piękny, ścienny Kalendarz diecezjalny w cenie 10 zł.

14. W minionym tygodniu do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Ks. Leonarda Zycha – Proboszcza Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Pile – Motylewie. Pogrzeb śp. Ks. Leonarda odbędzie się we czwartek (22 listopada) o godz. 11.00 w kościele parafialnym. Zmarłego Kapłana polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 18 listopada 2018 r.                               Ks. Stanisław Oracz – proboszcz