XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej okazji podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 10.30 z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza odnowimy złożony dwa lata temu w całej Polsce Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zachęcamy i przypominamy, że za odmówienie publiczne tego aktu można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dzisiejsza Uroczystość jest patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza. Z tej okazji ministrantom i lektorom naszej parafii, a także ich rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki NMP Wspomożenia Wiernych i wstawiennictwa świętych patronów. Okolicznościowe spotkanie dla ministrantów, lektorów i rodziców dzisiaj, o godz. 19.00 w salce rady parafialnej. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– w czwartek – 30 listopada – Święto św. Andrzeja, Apostoła;

W tym dniu swoje Imieniny obchodzi Ks. Andrzej. Drogiemu Solenizantowi już dzisiaj życzymy wiele łaskawości nieba oraz ludzkiej życzliwości i wdzięczności. Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus, który Go wybrał – niech Go umacnia i wspiera na drodze apostołowania. Msza święta w intencji Ks. Andrzeja będzie odprawiona w czwartek (29 listopada) o godz. 18.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwsza sobota grudnia.

– I sobota. Msza św. o godz. 7:00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy. Po Mszy św. cząstka Różańca świętego w tej samej intencji.

Z racji krótkiego okresu Adwentu i bliskości Świąt Bożego Narodzenia, nie będzie odwiedzin chorych w tym tygodniu. Księża przyjdą do chorych z posługą sakramentalną na zakończenie rekolekcji parafialnych 19 grudnia (środa) od godz. 10.00.

5. Dzisiaj (25.11.) po Mszy Świętej o godzinie 12.00 w kaplicy św. Maksymiliana spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii św.

6. Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Apostolatu Maryjnego. Z tej okazji przed i po Mszach świętych będą rozdawane poświęcone cudowne medaliki. Natomiast we wtorek (27 listopada) o godz. 18.00 uroczysta Msza św. w intencji tej wspólnoty, a po niej Wieczór Maryjny w salce rady parafialnej znajdującej się obok przedszkola. Spotkanie formacyjne wspólnoty przełożone jest na 3 grudnia 2018 r. Apostolat Maryjny wraz z Ks. Gracjanem serdecznie zaprasza.

7. Przyszła Niedziela to Pierwsza Niedziela Adwentu i zarazem początek Nowego Roku Liturgicznego. Już dziś informujemy, że Adwentowe Rekolekcje w naszej Parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu.

8. Msza św. o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic. Tradycyjna zbiórka ofiar do puszek w tym dniu jest przeznaczona na pokrycie naszych zobowiązań wobec koszalińskiego seminarium duchownego.

9. Od przyszłej niedzieli (Pierwszej Adwentu) rozpoczniemy akcję rozprowadzania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świec: duża – 20 zł, mała – 8 zł.

Natomiast poświęcone opłatki na wigilijny stół w naszej parafii będziemy rozprowadzać wyłącznie w kościele od Drugiej Niedzieli Adwentu.

10. Wspólnota Emmanuel wraz z Ks. Opiekunem zaprasza na otwarte spotkanie w poniedziałek (26 listopada). Msza św. o godz. 18.00. Bezpośrednio po Mszy św. o 18.45 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele akademickim. Dalsza część spotkania w salce oazowej serdecznie zapraszamy.

11. W środę (28.11.) o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert patriotyczno-religijny Macieja Miecznikowskiego pt. „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości”. Jest to ciekawy spektakl muzyczno
– artystyczny połączony z iluminacją świetlną. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkich i małych
i dużych do wspólnego śpiewania. Koncert jest organizowany przez Duszpasterstwo Akademickie działające przy naszej Parafii. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

12. „Szkoła Życia Chrześcijańskiego” działająca przy Parafii pw. Św. Jana Bosco w Pile serdecznie zaprasza na „Jesienną Sesję Rekolekcyjną”, która rozpocznie się w piątek (30.11.) o godz. 17.00. Szczegóły na plakatach.

13. W przyszłą niedzielę (2 grudnia) o godz. 17.00 w Audiutorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile odbędzie się Jubileuszowy Koncert z okazji 15-lecia Chóru Akademickiego z gościnnym udziałem innych zaproszonych chórów. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

14. Podczas ubiegłotygodniowej zbiórki na leczenie chorej na białaczkę Nikoli zebrana została kwota 13.060,26 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim za otwarcie swoich serc na leczenie naszej 9-letniej Parafianki.

15. Serdecznie witamy w naszej Parafii Ks. Wojciecha Ebla, który za zgodą Ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka przez pewien czas będzie pomagał w posłudze duszpasterskiej w naszej wspólnocie. Ks. Wojciechowi życzymy dobrej i owocnej pracy oraz dobrego samopoczucia pośród nas. Szczęść Boże!

16. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Pani Ewie i Paniom z Caritasu za piękne dekoracje kwiatowe ołtarza św. Jana Pawła II i innych. Osobne podziękowanie dla pary nowożeńców za udekorowanie ołtarza w kościele. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Wojska Polskiego 41 abcdef.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „Droga” dla młodzieży i watykańskie L’Osservatore Romano”, oraz ostatni numer parafialnej „Wspomożycielki”. W zakrystii nadal można zaopatrzyć się także w piękny, ścienny Kalendarz diecezjalny w cenie 10 zł.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Mirosławę Radka z ul. Wojska Polskiego. Pogrzeb odbył się w Skórce (Parafia Głubczyn) w środę (21.11); Zmarłego tragicznie dwa tygodnie temu w Holandii śp. Radosława Józefek (lat 24); śp. Leona Buganika, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (26.11.): Msza św. o godz.11.00, na cmentarzu o 12.00; śp. Henryka Schylinga (czyt. Szylinga), którego pogrzeb odbędzie się także w poniedziałek: Msza św. o godz.6.30, na cmentarzu o 13.00, śp. Wiolettę Nowak (o dacie i godzinie pogrzebu poinformujemy w terminie późniejszym) śp. Elżbietę Kielar, której pogrzeb odbędzie się w czwartek (29.11.): Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu o 13.00 Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

19. Wszystkim Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!

Piła, 25 listopada 2018 r.                                           Ks. Stanisław Oracz – proboszcz