III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018r.

1. Trzecia Niedziela Adwentu tzw. „Gaudete” (Radujcie się!) jest przeżywana pod znakiem adwentowej radości, bo Pan jest już blisko.

Ten adwentowy tydzień rozpoczynamy pod znakiem Rekolekcji w naszej Parafii, którym przewodniczył będzie O. Andrzej Kukła – Redemptorysta z Warszawy. Jak najserdeczniej witamy Ojca Rekolekcjonistę w naszej Parafii i życzymy dobrego samopoczucia pośród nas, a poddając się Jego duchowemu kierownictwu, chcemy uprosić dla Niego i dla siebie potrzebne łaski.

TUTAJ ZNAJDZIESZ PLAN REKOLEKCJI

2. Dzisiaj także rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 w salce rady parafialnej obok przedszkola odbędzie się spotkanie dla ministrantów i lektorów.

4. We wtorek (18 grudnia) swoje Imieniny obchodzi Ks. Gracjan. Drogiemu Solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w kapłańskiej posłudze, ludzkiej życzliwości i wszystkiego, co piękne i dobre. Msza święta w intencji Ks. Gracjana będzie odprawiona w Dniu Imienin (we wtorek)
o godz. 6.30. Jednakże życzenia będzie można złożyć Ks. Solenizantowi po wieczornej Mszy św.

5. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną duszpasterze rozpoczną w środę (19 grudnia) w godzinach przedpołudniowych.

6. W piątek o godz. 16.30 ostatnie Roraty dla dzieci. Wszystkim serdecznie dziękujemy: dzieciom za ich liczny udział, rodzicom, dziadkom za pomoc w przyprowadzaniu dzieci do Kościoła. Scholi dziecięcej, Pani Marlenie, Paniom Katechetkom dziękujemy za animację Mszy św. roratnich. Osobne podziękowanie dla Ks. Gracjana za czuwanie nad całością Rorat. Po Mszy św. na zakończenie adwentowego przygotowania rozdawane będą okolicznościowe upominki. Serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę (23.12) na Mszy św. o godz. 12.00 grupa ministrantów naszej parafii otrzyma pelerynki. Zbiórka dla tej grupy ministrantów odbędzie się w sobotę (22.12) o godz. 10.30 w kaplicy
św. Maksymiliana. Ministrantów i ich rodziny polecajmy w naszych modlitwach.

8. W dzisiejszą niedzielę młodzież oazowa naszej parafii po Mszach św. rozprowadza sianko na stół wigilijny. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wyjazdy rekolekcyjne w czasie wakacji. Natomiast Wspólnota Niepełnosprawnych Wiara i Światło rozprowadza własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, z których dochód jest – jak co roku – przeznaczony na dofinansowanie obozu letniego tej wspólnoty.

9. W dalszym ciągu prosimy o pomoc żywnościową dla Rodzin, którym żyje się trudniej. Produkty, o które prosimy, składajmy do specjalnego kosza opisanego logiem Caritasu wystawionego koło Ołtarza Jezusa Miłosiernego i w Kaplicy.

10. Tylko w kościele można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na Wigilijny Stół. Wszystkie ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone w całości na dokończenie spłaty zaległości za instalację ogrzewania i na wydatki związane z wykonaniem i montażem okien zabezpieczających witraże w kościele.

11. Jak co, roku, nasze domy odwiedzą Kolędnicy misyjni. Celem kolędowania jest wsparcie duchowe i materialne dzieci z ubogich miejsc świata. Tegoroczna pomoc trafi do dzieci z Rwandy i Burundi, które z powodu odrzucenia narażone są na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Trafiając na ulicę, stają się ofiarami handlu, niewolnictwa i przestępczości. Domy parafian odwiedzane będą 3, 4, 7, 9 stycznia. Osoby, które pragną przyjąć Kolędników prosimy o pobieranie zaproszeń w zakrystii.
Zaproszenia prosimy oddać do zakrystii najpóźniej do II dnia świąt (środa) 26 grudnia 2018 r.

12. We wtorek na godz. 14.00 zapraszamy chętnych mężczyzn, którzy pragną pomóc przy ustawianiu choinek w naszej świątyni. Za całość świątecznego wystroju odpowiedzialny jest Ks. Dariusz. Natomiast w piątek (21 grudnia) od godz. 17.30, a także w sobotę w godzinach porannych rozpocznie się strojenie kościoła i kaplicy św. Maksymiliana. Do pomocy zachęcamy szczególnie Domowy Kościół, Odnowę w Duchu Świętym i wszystkich, którym piękno dekoracji w naszym Kościele leży na sercu.

13. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 12.00 (ze względu na dekorowanie kościoła) zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Medycznej 11a i 11b oraz wszystkich ludzi dobrej woli pragnących włączyć się w przedświąteczne przygotowanie naszej świątyni.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „Droga” dla młodzieży i watykańskie L’Osservatore Romano”. Jest także nowy numer parafialnej „Wspomożycielki” (cena 2 zł), a w niej aktualności parafialne z minionego miesiąca oraz ciekawe artykuły o działaniu Ducha Świętego w Kościele, małżeństwie, w życiu osobistym. W zakrystii nadal można zaopatrzyć się także w piękny, ścienny Kalendarz diecezjalny w cenie 10 zł.

15. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Eugeniusza Serewa, śp. Weronikę Kałas, której pogrzeb odbył się w sobotę (15 grudnia) w Jastrowiu; śp. Wiesława Studennego, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (17.12.): Msza św. o godz.10.00, na cmentarzu o 11.00; śp. Mariana Górę, którego pogrzeb odbędzie się również w poniedziałek: Msza św.
o godz. 11.00, na cmentarzu o 12.00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 16 grudnia 2018 r.                                   Ks. Stanisław Oracz – proboszcz