NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 30.12.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, w Święto Świętej Rodziny oddajemy cześć Jezusowi, Maryi i Józefowi. Jest to doskonała okazja, aby teraźniejszość i przyszłość naszych rodzin polecać opiece Świętej Rodziny.

Z tą myślą ponawiamy zaproszenie do małżeństw i rodzin na Mszę świętą o godz. 12.00, podczas której dokonamy odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

2. Jutro, w ostatni dzień upływającego roku, o godz. 18.00 zapraszamy na uroczyste Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z modlitwą o Bożą Opatrzność w nadchodzącym Nowym Roku Pańskim 2019.

3. We wtorek (1 stycznia) przypada Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Jest to jednocześnie Światowy dzień Pokoju. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00 dla studentów w kościele akademickim.

4. W pierwszy czwartek stycznia wraz ze służbą liturgiczną ołtarza, ich rodzicami oraz Rodziną Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego modlimy się o nowe i święte powołania oraz za już powołanych – szczególnie podczas Mszy świętej o godz. 7.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca (4 stycznia) zapraszamy dzieci i młodzież, by przyjęli Komunię św. podczas Mszy świętej o 18.00. Do spowiedzi zachęcamy w ciągu tygodnia.

6. Również w najbliższy piątek po Mszy świętej godz. 18.00 zmiana tajemnic Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W styczniu ze względu na Kolędę odwiedzin chorych w domach z racji I piątku nie będzie.

8. W niedzielę (6.01) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.

W tę Uroczystość Kościół zwraca szczególną uwagę na Misje. Naszą modlitwą i składanymi na tacę ofiarami wspieramy to wielkie Boże Dzieło w świecie.

W czasie Mszy św. święcimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy drzwi naszych mieszkań na znak że przyjęliśmy pod swój dach Nowonarodzonego Pana, a kadzidłem okadzamy swój dom.

Msza Św. o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy Św. zmiana tajemnic, a potem tradycyjne spotkanie opłatkowe dla wszystkich członków Żywego Różańca i Straży Honorowej.

W tym dniu ofiarami do puszki wspierać będziemy Koszalińskie Seminarium Duchowne.

9. W niedzielę 6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00, czyli ok. 12.40 młodzież gimnazjalna z SP 6 wystawi jasełka bożonarodzeniowe. Serdecznie zapraszamy.

10. W Uroczystość Trzech Króli przypada Rocznica święceń Biskupich w Watykanie Ks. Bpa Ordynariusza Edwarda Dajczaka (1990) i Ks. Bpa Seniora Pawła Cieślika (1995). W naszych modlitwach pamiętajmy o Księżach Biskupach oraz Ich pasterskiej posłudze dla dobra naszej Diecezji.

11. Również 6 stycznia Parafie naszego miasta i Prezydent Piły zapraszają na Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie na Placu Zwycięstwa o godz. 15.00. Zakończenie na Palcu Staszica ok. godz. 16.00 wspólnym kolędowaniem. Zapraszamy wszystkie Rodziny do udziału w tym radosnym świętowaniu. Dzieci zachęcamy do przebrania się w stroje królewskie oraz pastuszków. Nasza parafia dysponuje 25 strojami, które będzie można wypożyczyć 6 stycznia po mszy św. dziecięcej. Korony dla wszystkich uczestników rozdawane będą na miejscu zbiórki od godz. 14:40. Serdecznie zapraszamy do licznego rodzinnego uczestnictwa w tym wydarzeniu!

12. Począwszy od najbliższej soboty w naszej parafii rozpoczynamy nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca w poszerzonej formule zgodnej z oczekiwaniem Matki Bożej z Fatimy. O godz. 7.00 Msza w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata, a po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem różaniec w tej samej intencji i medytacja biblijna. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

13. 1 stycznia (wtorek) o godz. 16.00 Apostolat Maryjny zaprasza na Adorację Dzieciątka Jezus
w żłóbku.

14. Dziś o godz. 16.00 w salce rady parafialnej spotkanie opłatkowe dla ministrantów, lektorów i rodziców.

15. Rodzinom naszej Parafii przypominamy, że Kolędę rozpoczynamy :

– od poniedziałku do piątku – o godz. 15:30;
– w soboty od godz. 11.00;
– w niedz. i święta kolędy nie ma

Plan Kolędy jest zawsze wywieszony na tablicy ogłoszeń parafialnych, przy wejściu do kaplicy.

16. ZMIANA URZĘDOWANIA KANCELARII W CZASIE „KOLĘDY”

– w poniedziałki kancelaria parafialna będzie nieczynna
– w środy – tylko w nagłych wypadkach
– w soboty w godzinach: od 11.00 do 13.00

Zasadniczo wszystkie sprawy (ślubów, ewentualnych pogrzebów, chrztów itp.) prosimy załatwiać w ciągu tygodnia przed południem dzwoniąc na telefon dyżurny 730 387 088 lub w niedzielę po Mszach świętych. Dziękujemy za zrozumienie.

17. Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy po każdej Mszy świętej do krótkiej Adoracji Bożej Dzieciny w żłóbku.

18. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (5 stycznia) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów
przy ul. Lotnicza (cała).

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i watykańskie L’Osservatore Romano”. Jest jeszcze do nabycia specjalny świąteczny numer parafialnej „Wspomożycielki” (cena 2 zł). W zakrystii można wciąż zaopatrzyć w piękny, ścienny Kalendarz diecezjalny w cenie 10 zł.

20. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Sławomira Kufel, śp. Grażynę Kaziuk. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 30 grudnia 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz