UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – NIEDZIELA – 6.01.2019 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.

W tę Uroczystość Kościół zwraca szczególną uwagę na Misje. Obchodzimy bowiem Misyjny Dzień Dziecka. Naszą modlitwą i składanymi na tacę ofiarami wspieramy to wielkie Boże Dzieło w świecie.
W czasie Mszy św. święcimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy drzwi naszych mieszkań na znak że przyjęliśmy pod swój dach Nowonarodzonego Pana, a kadzidłem okadzamy swój dom.
Msza Św. o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy Św. zmiana tajemnic, a potem tradycyjne spotkanie opłatkowe dla wszystkich członków Żywego Różańca i Straży Honorowej.

W tym dniu ofiarami do puszki wspierać będziemy Koszalińskie Seminarium Duchowne.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00, czyli ok. 12.40 młodzież gimnazjalna z SP 6 wystawi jasełka bożonarodzeniowe. Serdecznie zapraszamy.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada także Rocznica święceń Biskupich w Watykanie Ks. Bpa Ordynariusza Edwarda Dajczaka (1990) i Ks. Bpa Seniora Pawła Cieślika (1995). W naszych modlitwach pamiętajmy o Księżach Biskupach oraz Ich pasterskiej posłudze dla dobra naszej Diecezji.

4. Również dzisiaj Parafie naszego miasta i Prezydent Piły zapraszają na Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie na Placu Zwycięstwa o godz. 15.00. Zakończenie na Palcu Staszica ok. godz. 16.00 wspólnym kolędowaniem. Zapraszamy wszystkie Rodziny do udziału w tym radosnym świętowaniu. Dzieci zachęcamy do przebrania się w stroje królewskie oraz pastuszków. Nasza parafia dysponuje 25 strojami, które będzie można wypożyczyć po mszy św. dziecięcej. Korony dla wszystkich uczestników rozdawane będą na miejscu zbiórki od godz. 14:40. Serdecznie zapraszamy do licznego rodzinnego uczestnictwa w tym wydarzeniu!

5. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy okres Narodzenia Pańskiego. Świąteczny wystrój kościoła pozostaje tradycyjnie do Święta Ofiarowania Pańskiego (2.02.).

6. Jutro spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Początek o godz. 8.45 – Różaniec, a po nim Msza święta.

7. Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy po każdej Mszy świętej do krótkiej Adoracji Bożej Dzieciny w żłóbku.

8. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu organizuje „Iskrę Nadziei” – Punkt wsparcia dla małżeństw i rodzin przeżywających kryzysy, oferując fachową pomoc. Szczegóły na ulotkach rozprowadzanych u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

9. Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu zaprasza osoby w podeszłym wieku na Rekolekcje o jesieni życia pt. „Starość się Bogu udała!!!”, które poprowadzi jezuita O. Leszek Balczewski SJ w dniach 26 – 28. 02. 2019 r.

10. Rodzinom naszej Parafii przypominamy, że Kolędę rozpoczynamy :
– od poniedziałku do piątku – o godz. 15:30;
– w soboty od godz. 11.00;
– w niedz. i święta kolędy nie ma

Plan Kolędy (dodatkowa kartka) jest wywieszony na tablicy ogłoszeń parafialnych, przy wejściu do kaplicy oraz umieszczony na stronie internetowej naszej parafii..

11. ZMIANA URZĘDOWANIA KANCELARII W CZASIE „KOLĘDY”

– w poniedziałki kancelaria parafialna będzie nieczynna
– w środy – tylko w nagłych wypadkach
– w soboty w godzinach: od 11.00 do 13.00

Zasadniczo wszystkie sprawy (ślubów, ewentualnych pogrzebów, chrztów itp.) prosimy załatwiać w ciągu tygodnia przed południem dzwoniąc na telefon dyżurny 730 387 088 lub w niedzielę po Mszach świętych. Dziękujemy za zrozumienie.

12. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (12.01.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów
przy ul. Szybowników (cała).

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i watykańskie L’Osservatore Romano”. W przyszłym tygodniu ukaże się najnowszy numer numer parafialnej „Wspomożycielki. W zakrystii można wciąż zaopatrzyć w piękny, ścienny Kalendarz diecezjalny w cenie 10 zł.

14. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Józefy Serwickiej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (7.01.): Msza św. o godz. 10.00, na cmentarzu o 11.00, śp. Leokadię Perską, której pogrzeb odbędzie się w środę (9.01.): Msza św. o godz. 10.00, na cmentarzu o 11.00 . Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 6 stycznia 2019 r.                                    Ks. Stanisław Oracz – proboszcz