NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2019 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjne kolędy śpiewamy i adorujemy Żłobek Bożej Dzieciny do 2 lutego.

2. Od piątku (18 stycznia) rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20).

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
– w czwartek (17 stycznia) – wspomnienie św. Antoniego, opata
– w sobotę (19 stycznia) – wspomnienie św. Sebastiana Pelczara, biskupa
4. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pogłębiać duchowość życia małżeńskiego i rodzinnego lub dowiedzieć się więcej o tej wspólnocie, na otwarte spotkanie w dzisiejszą niedzielę ok godz. 16.00 w salce na plebanii (wejście od strony przedszkola „Arka Noego”). Szczegóły na ulotkach i na stronie internetowej naszej parafii.

5. Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy do adoracji Bożej Dzieciny po każdej Mszy św..

6. ZMIANA URZĘDOWANIA KANCELARII W CZASIE „KOLĘDY”

– w poniedziałki kancelaria parafialna będzie nieczynna
– w środy – tylko w nagłych wypadkach
– w soboty w godzinach: od 11.00 do 13.00

Zasadniczo wszystkie sprawy (ślubów, ewentualnych pogrzebów, chrztów itp.) prosimy załatwiać w ciągu tygodnia przed południem dzwoniąc na telefon dyżurny 730 387 088 lub w niedzielę po Mszach świętych. Dziękujemy za zrozumienie.

7. Parafia pw. św. Stanisława Kostki zaprasza na Koncert Kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej, który odbędzie się w tym kościele w dniu 18 stycznia (czwartek) o godz. 18.00. Wstęp wolny.

8. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (19.01.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów
przy ul. Chorwackiej, Kopernika i Żółkiewskiego.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i watykańskie L’Osservatore Romano”. Ukazał się także najnowszy numer numer parafialnej „Wspomożycielki” (cena 2 zł), a w nim m.in. relacje z Pasterek, jasełek, orszaku Trzech Króli, ciekawy wywiad o małżeństwie, kryzysie rodzin z Konsultorem Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, Panem Mieczysławem Guzewiczem. W zakrystii można wciąż zaopatrzyć w piękny, ścienny Kalendarz diecezjalny w cenie 10 zł.

10. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Kazimierza Hinz. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 13 stycznia 2019 r.                                                Ks. Stanisław Oracz – proboszcz