II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.01.2019 r.

1. Do piątku (25 stycznia) trwa się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16,20).

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– w czwartek (24 stycznia) – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
– w piątek (25 stycznia) – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
– w sobotę (26 stycznia) – Wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów

3. W następną niedziele 27.01.2019 po Mszy św. o godz. 15 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego w salce obok przedszkola. Serdecznie zapraszamy.

5. Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy do adoracji Bożej Dzieciny po każdej Mszy św..

6. ZMIANA URZĘDOWANIA KANCELARII W CZASIE „KOLĘDY”

– w poniedziałki kancelaria parafialna będzie nieczynna
– w środy – tylko w nagłych wypadkach
– w soboty w godzinach: od 11.00 do 13.00

Zasadniczo wszystkie sprawy (ślubów, ewentualnych pogrzebów, chrztów itp.) prosimy załatwiać w ciągu tygodnia przed południem dzwoniąc na telefon dyżurny 730 387 088 lub w niedzielę po Mszach świętych. Dziękujemy za zrozumienie.

7. Plan „kolędy” – osobna kartka.

8. Rodzice ministrantów wraz z ks. Gracjanem serdecznie zapraszają na parafialny bal karnawałowy organizowany w hotelu Forma. Bal odbędzie się w ostatnią sobotę karnawału (2 marca), od godz. 18:00 do 3:00 nad ranem. Zapewnione są ciepłe posiłki, zimne dania, słodki stół i oprawa muzyczna. Koszt od pary wynosi 350 zł. Część tej kwoty, jest wsparciem na wakacyjny wyjazd ministrantów i lektorów naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii u Ks. Gracjana.

9. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (26.01.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów
przy ul. Medycznej 8, 9, 10, 12, 13, 15, 17, 19, 21

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” i watykańskie L’Osservatore Romano”. Ukazał się także najnowszy numer numer parafialnej „Wspomożycielki” (cena 2 zł), a w nim m.in. relacje z Pasterek, jasełek, orszaku Trzech Króli, ciekawy wywiad o małżeństwie, kryzysie rodzin z Konsultorem Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, Panem Mieczysławem Guzewiczem. W zakrystii można wciąż zaopatrzyć w piękny, ścienny Kalendarz diecezjalny w cenie 10 zł.

11. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Tadeusza Morastjewa, śp. Halinę Jasińską, śp. Halinę Kuliczkowską, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (26.01.): Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu o 13.00. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Piła, 20 stycznia 2019 r.                              Ks. Stanisław Oracz – proboszcz