III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.01.2019 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych.

2. Także dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego w salce obok przedszkola. Serdecznie zapraszamy.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada: I piątek i I sobota miesiąca..

– I Piątek (2 lutego) – Po Mszy zmiana tajemnic Straży Honorowej NSPJ.
Dzieci i wszystkich, którzy pragną przyjąć Komunię świętą pierwszopiątkową, prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia przed Mszą świętą wieczorną

– I sobota – Odpowiadając na apel Maryi z Fatimy w I sobotę miesiąca zapraszamy na poranną Mszę św. w intencji wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata a po niej na modlitwę różańcową w tej samej intencji i medytację biblijną przed Najświętszym Sakramentem. Ze względu na trwającą kolędę, odwiedziny chorych są przesunięte na następną sobotę (9 lutego) w godzinach rannych.

4. W sobotę (2 lutego) – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Do Kościoła przynosimy świece. Bardzo prosimy o łaskawe obchodzenie się ze świecami, tak aby nie zniszczyć siedzisk na ławkach i nowo zbudowanych podestów. Przy wejściach do kościoła będą wystawione serwetki, z których prosimy korzystać w celu ochrony przed rozlaniem wosku, za co z góry serdecznie dziękujemy.
Msze św. odprawiamy: 6:30, 7:30, 9:00, 16:30 (dla dzieci) i 18:00 – wszystkie z kazaniem.

Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu osoby konsekrowane odnawiają swoje śluby zakonne. Modlimy się za wszystkie osoby konsekrowane, w tym także za
Siostrę Zofię. Ofiary do puszki w tym dniu są przeznaczone na zakony kontemplacyjne.

5. Świętem Matki Bożej Gromnicznej kończymy czas śpiewania kolęd, stąd też rozbierana jest szopka Bożonarodzeniowa w kościele. Jej rozebranie rozpoczniemy w piątek (1 lutego) od godz. 13.00. Bardzo prosimy więc, aby każdy kto tylko może, przyszedł w tym czasie do Kościoła, aby nam pomóc w tym dziele. Odpowiedzialnym za te prace jest ks. Dariusz.

6. W przyszłą Niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic.

W tym dniu ofiary do puszki są przeznaczone na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

7. Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy do adoracji Bożej Dzieciny po każdej Mszy św..

8. Przypominamy o zmianię URZĘDOWANIA KANCELARII W CZASIE „KOLĘDY”

– w poniedziałki kancelaria parafialna będzie nieczynna
– w środy – tylko w nagłych wypadkach
– w soboty w godzinach: od 11.00 do 13.00

Zasadniczo wszystkie sprawy (ślubów, ewentualnych pogrzebów, chrztów itp.) prosimy załatwiać w ciągu tygodnia przed południem dzwoniąc na telefon dyżurny 730 387 088 lub w niedzielę po Mszach świętych. Dziękujemy za zrozumienie.

9. Plan „kolędy” – osobna kartka.

10. Rodzice ministrantów wraz z ks. Gracjanem serdecznie zapraszają na parafialny bal karnawałowy organizowany w hotelu Forma. Bal odbędzie się w ostatnią sobotę karnawału (2 marca), od godz. 18:00 do 3:00 nad ranem. Zapewnione są ciepłe posiłki, zimne dania, słodki stół i oprawa muzyczna. Koszt od pary wynosi 350 zł. Część tej kwoty, jest wsparciem na wakacyjny wyjazd ministrantów i lektorów naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii u Ks. Gracjana.

11. Parafia pw. św. Antoniego w Pile zaprasza na Kurs Alpha, który rozpocznie się 6 lutego o godz. 18.30 w kawiarence „Wieczernik”. Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa w zakrystii kościoła św. Antoniego. Więcej informacji o kursie znajduje się na stronie internetowej parafii św. Antoniego. Serdecznie zachęcamy.
12. Składamy serdeczne podziękowania za pełne ciepła przyjęcie kolędników misyjnych. Odwiedziliśmy 17 rodzin, oraz wspólnotę mieszkaniową Właścicieli Nieruchomości przy ul. Stefana Żeromskiego nr 34-40, Reymonta 2-4. Przyjmujące nas rodziny oraz mieszkańcy wspólnoty nie tylko razem z nami kolędowali, wsparli materialnie, ale również obdarowali nas ciepłem, dobrocią i polską gościnnością.

Ofiarowany dar serca pozwoli wysokości 580 zł zostanie przekazany na Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci wspierające tym razem dzieci z Rwandy i Burundi. Osobne podziękowanie dla dzieci z naszego Koła Misyjnego za poświęcony czas, dziecięcą radość i zapał, a rodzicom i Paniom Katechetkom za wsparcie.

13. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla pary nowożeńców za dekoracje kwiatowe w kaplicy. W najbliższą sobotę (26.01.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Medycznej numery od 22 do 32 i 34 (dawny hotel wojskowy).

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” (z filmem „Bóg nie umarł 2”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” i watykańskie L’Osservatore Romano”.

15. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Czesława Nowaka, śp. Romana Żołądkiewicza, śp. Teresę Wojtkiewicz, śp. Małgorzatę Księżarek, której pogrzeb odbędzie się we wtorek (29.01.): Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu o 12.00. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Piła, 27 stycznia 2019 r.                           Ks. Stanisław Oracz – proboszcz