IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.02.2019 r.

1. Komunikat Ks. Biskupa Ordynariusza.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– we wtorek (5 lutego) – wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy
– w środę (6 lutego) – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników
– w sobotę (9 lutego) – Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

3. Dzisiaj po Mszy św. dla młodzieży o godz. 15.00 w kaplicy św. Maksymiliana spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z I klas ponadgimnazjalnych.

4. W poniedziałek (4 lutego) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Godz. 8:45 – Różaniec do Siedmiu Boleści, a po nim Msza św.

5. W najbliższą środę (6 lutego) bezpośrednio po zakończonym nabożeństwie ok. 18.45 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Miejsce spotkania: refektarz parafialny.

6. Także w środę (6 lutego) o godz. 19.00, w kaplicy Dobrego Pasterza, Krąg biblijny i Duszpasterstwo Akademickie zapraszają wszystkich pragnących poznać Słowo Boże na kolejne spotkanie z Pismem Świętym w ramach Lectio Divina.

7. W pierwszy czwartek miesiąca (7 lutego) na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Duchownego w Koszalinie. Modlimy się o nowe i święte powołania.

8. Także w czwartek o 19.00 w kaplicy Dobrego Pasterza (Dolny Kościół) spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum oraz VIII klas SP. Spotkanie dotyczy I grupy!

9. W sobotę (9 lutego) – księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych w związku ze Światowym Dniem Chorego (11 lutego).

10. W przyszłą niedzielę (10 lutego) o 13.30 Msza święta inicjacyjna dla dzieci przygotowujących się I Komunii świętej i dla ich rodziców.

11. Rodzice ministrantów wraz z ks. Gracjanem serdecznie zapraszają na parafialny bal karnawałowy organizowany w hotelu Forma. Bal odbędzie się w ostatnią sobotę karnawału (2 marca), od godz. 18:00 do 3:00 nad ranem. Zapewnione są ciepłe posiłki, zimne dania, słodki stół i oprawa muzyczna. Koszt od pary wynosi 350 zł. Część tej kwoty, jest wsparciem na wakacyjny wyjazd ministrantów i lektorów naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii u Ks. Gracjana.

12. Rozpoczynamy zapisy młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania – dotyczy to młodzieży z obecnych klas 7 SP. Kandydatów wraz z rodzicem prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub zakrystii w celu złożenia wypełnionej deklaracji, którą można pobrać w zakrystii lub na stronie internetowej www.wspomozycielka.pl. Zapisy trwają do końca marca. Jednocześnie przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania powinno odbywać się w parafii miejsca zamieszkania.

13. Wzorem lat ubiegłych, serdecznie zapraszamy młodzież, rodziców, oraz osoby dorosłe, do posługi muzycznej podczas tegorocznego Triduum Paschalnego. Wiemy, że w rękach Boga wszystko jest możliwe, gdy tylko zgodzimy się być narzędziem Jego łaski, dlatego nie może zabraknąć tych, bez których muzyka jest niemożliwa – chórzystów i instrumentalistów. Stąd zwracamy się z zaproszeniem i prośbą, do wzięcia udziału w tegorocznych przygotowaniach Triduum Paschalnego. Pierwsze spotkanie, a zarazem próba odbędzie się 16 lutego (sobota) o godzinie 10.00 w salce oazowej (wejście od strony przedszkola). Więcej informacji można uzyskać w zakrystii u ks. Andrzeja. Zapraszamy!

14. Przypominamy, że ze względu na trwającą „Kolędę” kancelaria parafialna w poniedziałek nie będzie czynna. Dziękujemy za zrozumienie.

15. Plan „kolędy” .

16. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary składane do puszek na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec koszalińskiego seminarium duchownego.

17. Panom, którzy na naszą prośbę przyszli do rozbierania szopki bożonarodzeniowej w kościele wyrażamy wdzięczne „Bóg zapałać”. Pozostałe dekoracje i choinki będziemy rozbierać w czwartek od godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy chętne osoby do pomocy (kobiety i mężczyzn).

18. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (9.02.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy
ul. Medycznej 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35.

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” i watykańskie L’Osservatore Romano”.

20. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Danielę Zaleską. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Piła, 4 lutego 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz