V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.02.2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę (10 lutego) o 13.30 Msza święta inicjacyjna dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii i dla ich rodziców.

2. Jutro obchodzimy liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorych. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych chorych i cierpiących, a także o tych, którzy opiekują się i leczą w naszych szpitalach chorych. Wszystkich pragnących przyjąć sakrament namaszczenia chorych zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Rodziny bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła.

3. Członków i sympatyków Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne w czwartek po Mszy św. wieczornej w refektarzu na plebanii.

4. Parafia pw. św. Stanisława Kostki organizuje bal na zakończenie karnawału wraz z licytacją przedmiotów ofiarowanych na rzecz powstającego hospicjum w Pile. Bliższe informacje na plakatach w przedsionkach kościoła.

5. Do końca marca trwają zapisy młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania – dotyczy to młodzieży z obecnych klas 7 SP. Kandydatów prosimy o składanie w zakrystii wypełnionej deklaracji, którą można pobrać w zakrystii lub na stronie internetowej www.wspomozycielka.pl. Jednocześnie przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania powinno odbywać się w parafii miejsca zamieszkania.

6. Wzorem lat ubiegłych, serdecznie zapraszamy młodzież, rodziców, oraz osoby dorosłe, do posługi muzycznej podczas tegorocznego Triduum Paschalnego. Wiemy, że w rękach Boga wszystko jest możliwe, gdy tylko zgodzimy się być narzędziem Jego łaski, dlatego nie może zabraknąć tych, bez których muzyka jest niemożliwa – chórzystów i instrumentalistów. Stąd zwracamy się z zaproszeniem i prośbą, do wzięcia udziału w tegorocznych przygotowaniach Triduum Paschalnego. Pierwsze spotkanie, a zarazem próba odbędzie się 16 lutego (sobota) o godzinie 10.00 w salce oazowej (wejście od strony przedszkola). Więcej informacji można uzyskać w zakrystii u ks. Andrzeja. Zapraszamy!

7. Wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i przyszli do sprzątania świątecznej dekoracji w kościele wyrażamy wdzięczne „Bóg zapałać”.

8. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (9.02.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Medycznej 37 abcdef

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, Droga, watykańskie L’Osservatore Romano. Pojawił się także najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki” cena 2 zł (w niej m.in.): „Kolęda” oczami księży i wiernych, świadectwo naszych parafian, którzy jako rodzice wychowują dziecko z Zespołem Downa. Zachęcamy do lektury.

10. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Henryka Kuna, śp. Stanisława Kasperskiego. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Piła, 10 lutego 2019 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz