I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –10.03.2019 r.

Środą Popielcową rozpoczęliśmy szczególny okres liturgiczny – Wielki Post. W tym czasie odprawiamy nabożeństwa pasyjne.

1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
– dla dorosłych: o godz. 9.00 i 17.15.
– dla dzieci o godz. 16.30
– dla młodzieży gimnazjalnej, szkół średnich i akademickiej o godz. 19.00 – w kościele akademickim

2. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 – dla wszystkich.

3. Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych, możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

4. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali, zwyczajem lat ubiegłych są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

5. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do ufnej modlitwy w intencji trzeźwości naszego Narodu.

6. Także w dzisiejszą niedzielę odbywa się w naszej parafii ciąg dalszy akcji charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki” (zabrakło pączków tydzień temu). Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego sprzedawać będą pączki – cena 2 zł. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na posiłki dla osieroconych dzieci z Afryki. Akcja przeprowadzona zostanie po Mszach św. o godz. 10:30 i 12:00. Przyłączmy się do tego daru serca dla potrzebujących !

7. W czwartek (14 marca) po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy członków Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego na comiesięczne spotkanie formacyjno – modlitewne w salce obok przedszkola.

8. W sobotę (16 marca) w zakrystii odbędzie się zbiórka, o godz. 10:00 dla ministrantów do klasy VII SP,
o godz. 11:00 dla ministrantów od kl. VIII SP i lektorów.

9. W przyszłą niedzielę (17 marca) po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

10. W przyszłą niedzielę (17 marca) po Mszy św. o godz. 12:00 krótkie spotkanie organizacyjne dla kandydatów na ministrantów i ich rodziców. Tym samym ponawiamy zaproszenie wobec chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii. Zapraszamy.

11. Na prośbę Centrali Apostolatu Maryjnego w Polsce – także w naszej Parafii zbierane są zniszczone różańce, z których już nie korzystamy. Prosimy o przynoszenie ich do zakrystii.

12. W miesiącu marcu po Mszach św. przy wyjściu z kościoła członkowie Apostolatu Maryjnego zapisywać będą chętne osoby pragnące uczestniczyć w modlitewnym dziele Krucjaty Modlitwy w obronie dzieci poczętych. Do krucjaty może przystąpić każdy, kto przez dowolną modlitwę i jedną dziesiątkę różańca chce swoją codzienną modlitwą otoczyć nienarodzone dzieci.

13. Przypominamy, że do końca marca trwają zapisy młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania – dotyczy to młodzieży z obecnych klas 7 SP.

14. Rektorat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Ks. Stanisława Staszica w Pile serdecznie zaprasza na dzień otwartych uczelni, który odbędzie się w sobotę (16 marca) w godzinach od 10:00 do 14:00. Będzie to okazja do bliższego zapoznania się z uczelnią, profesorami i bogatą ofertą bardzo atrakcyjnych kierunków studiów (m.in. nowo otwartym Centrum Symulacji Medycznej na kierunku medycznym). Powyższe zaproszenie kierujemy do młodzieży naszego miasta i okolicznych miejscowości, a także wszystkich zainteresowanych z zachętą do skorzystania z ciekawej oferty studiowania.

15. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (16.03.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Wojska Polskiego 37 abc.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, Droga, watykańskie L’Osservatore Romano. Do nabycia jest także najnowszy, wielkopostny numer
parafialnej „Wspomożycielki” (cena: 2 zł), a w nim m.in. świadectwa parafian o chrześcijańskim przeżywaniu cierpienia i choroby. Zachęcamy do lektury.

17. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią podczas podsumowania tegorocznej kolędy przez Księdza Proboszcza prosimy o składanie ofiar celem pokrycia naszych zobowiązań wobec firmy, która zainstalowała ogrzewanie ławek w naszym kościele i na rzecz planowanego montażu okien fasadowych w witrażach naszej świątyni, który niebawem się rozpocznie. Jednocześnie pragniemy poinformować i serdecznie podziękować za wpłaty na ten cel. W niedziele 24 lutego i 3 marca złożono 2050 zł. Bóg zapłać.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. +Jadwiga Komasa, +Stefan Śpiewak, +Jerzy Linda, +Maria Grąbka, +Marianna Teodorczyk, której pogrzeb odbył się w parafii św. Jana Chrzciciela w Rozdrażewie koło Jarocina, +Adam Rabiński, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek Msza św. o godz. 10:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 11:00. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Piła, 10 marca 2019 r.                 Ks. Stanisław Oracz – proboszcz