DLA SPÓŹNIONYCH Z MIŁOŚCIĄ – Rekolekcje Akademickie A.D. 2019

Pod takim hasłem odbyły Rekolekcje Akademickie w naszej Parafii. Prowadził je Ks. Jarosław Kwiecień – moderator w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

Świadectwo Anety:

Rekolekcje Wielkopostne to czas na refleksję, czas w którym każdy z nas może wynieść coś dla siebie. Tak było i tym razem za przewodnictwem ks Jarosława Kwietnia. Dlaczego ?

Być może dlatego, iż ten rok był dla mnie pełen niespodzianek, brakowało mi czasu dla Pana Boga, a na domiar złego . postanowiłam zdać się na samą siebie nie zapraszając do życia Boga.
Już od pierwszej chwili zrozumiałam jak bardzo dobrze się składa ze przybyłam na nauki. Temat wydawał mi się nudny i oklepany nie wykazywałam chęci uczestnictwa, ale zaufałam sumieniu i nie żałuje, Pierwsze zdanie wypowiedziane przez Ojca „Miłość zmienia” wywarło na mnie ogromny wpływ, postawiło przed oczami kiedy to właśnie więcej wygrywałam miłością i radością.


Innym razem padły słowa „nie szukaj prawdy to prawda znajdzie Ciebie” tez mi dały moc perspektyw. Mam wrażenie ze wsłuchując się w słowo żywe dane mi przez te trzy dni staję się zupełnie inna. Wdrażam w zycie rady udzielone podczas przemowy. Rekolekcje mają nas zbliżać do Jezusa, mają być drogowskazami, myślę ze te drogowskazy zostały mi dane, dzisiaj mówię „Warto było być i warto było posłuchać” , nawet jeśli chwilami odpływałam myślami zupełnie gdzieś indziej, to jednak nawet male ziarnko zostało zasiane.