IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019r.

1. Dzisiejsza Niedziela tzw. „Laetare” („Weselcie się!”) jest dniem radości ze zbliżającego się Misterium naszego odkupienia, które będziemy już niedługo przeżywać podczas Świąt Paschalnych.

Przygotowaniem do spotkania ze Zmartwychwstałym Panem są rozpoczynające się dzisiaj Rekolekcje Parafialne. Będzie to dla nas czas zamyśleń, wewnętrznych nawróceń i sakramentalnego pojednania. Przewodnikiem na tej drodze duchowego odrodzenia jest Ks. Adam Paź – Proboszcz z Parafii św. Brata Alberta w Róży Wielkiej.

Ks. Adam poprowadzi także rekolekcje dla szkół podstawowych nr 6 i 7

Jak najserdeczniej witamy Ojca Rekolekcjonistę w naszej Rodzinie Parafialnej i życzymy dobrego samopoczucia pośród nas. Modlitwą wypraszajmy dla Niego potrzebne łaski i moc Ducha Świętego na owocność tego rekolekcyjnego trudu.

(Plan rekolekcji – dodatkowa kartka)

2. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

3. Dzisiaj podczas Mszy o 15.00 młodzież z klas I ponadgimnazjalnych, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, przyjmie krzyż.

Próba przed bierzmowaniem odbędzie się we wtorek i czwartek o godz. 18.45 w kościele. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla tej młodzieży, dla ich rodziców, rodziców chrzestnych, świadków bierzmowania w sobotę o 16.00.

4. W dzisiejszą niedzielę Caritas naszej Parafii rozprowadza świąteczne Paschaliki na stół wielkanocny. Można je nabyć w przedsionkach kościoła w cenie: 5 zł.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca kwietnia:

– I czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania. Na Mszę św. o 18:00 zapraszamy ministrantów, lektorów z rodzinami oraz członków RPSK, gdzie modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. spotkanie modlitewno – formacyjne dla członków RPSK w salce rady parafialnej.

– I piątek – Msza św. o godz. 18:00 w int. Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy zmiana tajemnic.
Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży z racji I piątku będzie w piątek
w godz. od 15.30 do 16.30.

– sobota – zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem nabożeństwo pierwszo sobotnie wraz z modlitwą różańcową. Chciejmy odpowiedzieć na nieustanną prośbę Maryi do nas „Odmawiajcie różaniec”. W sobotę o godz. 11:00 zbiórka dla ministrantów i lektorów w zakrystii.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną z racji I piątku odbędą w terminach uzgodnionych telefonicznie przez księży.
6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca przy naszej parafii zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 4 kwietnia (czwartek) o godz. 19.00 w kaplicy św. Maksymiliana.

7. W piątek o 19.00 w naszym kościele odbędzie się Czuwanie Wielkopostne dla młodzieży dla Piły i okolic pod przewodnictwem Ks. Biskupa Krzysztofa Zadarki. Zapraszamy szczególnie ludzi młodych, przygotowujących się do bierzmowania i nie tylko, aby doświadczyć spotkania z miłosiernym Bogiem we wspólnocie Kościoła.

8. W przyszłą niedzielę (V Wielkiego Postu) Ks. Biskup Krzysztof Zadarko rozpoczyna w naszej Parafii wizytację kanoniczną, która zakończy się w poniedziałek (8 kwietnia) Mszą świętą o godz. 17.00, podczas której nasza młodzież przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

9. Także w przyszłą niedzielę Msza święta o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic.

10. Z racji trwających rekolekcji i późniejszej wizytacji biskupiej spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w terminie późniejszym, o którym wcześniej poinformujemy.

11. Ofiary składane do puszek w tym dniu są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec Seminarium Duchownego w Koszalinie.

12. Również w przyszłej niedzieli o g. 13.30 Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej w naszej parafii.

13. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Polega ona na przejściu w małych grupach jednej z trzech tras drogi krzyżowej wokół Piły mających ok. 45 km. Nabożeństwo odbywa się nocą, w ciszy, z piątku na sobotę 12/13.04.2018. Początek Mszą Świętą w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile o godz. 20:00 w piątek 12 kwietnia. Zapisy, zasady i wybór tras na stronie www.edk.org.pl.

14. Wspólnota Żywego Różańca organizuje dwie Pielgrzymki autokarowe: śladami św. Siostry Faustyny i do Wambierzyc oraz Góry św. Anny. Bliższe informacje i zapisy u Pani Haliny Kowal – szefowej ŻR.

15. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach o 29 kwietnia do 9 maja 2019 r. Koszt pielgrzymki: 650 zł + 250 euro z noclegami w drodze. Zapisy i informacje u Pana Michała (tel. 695420073).

16. Pragniemy poinformować, że w naszym kościele został wstawiony przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej nowy system świeczników wotywnych, uważany za najczystszy i najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Rozwiązanie to jest innowacyjne, nie generujące sadzy ani odpadów, co w konsekwencji nie ma negatywnego wpływu czystość wnętrza kościoła. Świeczniki te sprawdziły się i są stosowane w wielu katedrach i kościołach naszej Ojczyzny i za granicą, m.in.: na Wawelu, na Jasnej Górze, w Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Czas testu – to jeden miesiąc. Później podejmiemy decyzję o ewentualnym pozostawieniu świecznika. Prosimy o szczere opinie i komentarze kierowane do księży.

17. Caritas naszej parafii przeprowadziła w sobotę (30 marca) przedświąteczną zbiórkę żywności w sklepach Intermarche, Lewiatan i Stokrotka w godzinach od 8.00 do 16.00.

Dziękujemy młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 6 z opiekunem Panią Małgorzatą Kossak za ogromne wsparcie. Rodzinom z grup działających w parafialnych wspólnotach za transport żywności. W imieniu obdarowanych i własnym chcemy serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za wasze wielkie serce i zakupione produkty złożone do koszy, za zrozumienie i wsparcie tej samarytańskiej inicjatywy.
Osobne podziękowanie dla Właścicieli Supermarketów za umożliwienie przeprowadzenia tej charytatywnej akcji.

18. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec firmy, która zainstalowała ogrzewanie w naszym kościele. Od ostatniej niedzieli (24 marca) złożono na ten cel
900 zł. Zostały złożone także ofiar na instalację zewnętrznych okien w naszej świątyni – łącznie 980 zł. Bóg zapłać!

19. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (6.04.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy
ul. Wojska Polskiego 39 def.

20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, watykańskie L’Osservatore Romano. Zachęcamy do lektury.

21. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. + Franciszka Górkę, + Tadeusza Gendera, + Zofię Święszkowską (pochowana w parafii Białośliwie); + Damiana Okolskiego (l.33) (zmarł w Niemczech, pochowany w Parafii św. Rodziny); + Cecylię Zielińską, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu komunalnym o godz. 13:00; + Zdzisława Zielińskiego, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza św. o godz. 10.00, na cmentarzu komunalnym o godz. 11:00. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Piła, 31 marca 2019 r.                         Ks. Stanisław Oracz – proboszcz