V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7.04.2019r.

1. Dzisiejsza niedziela (V Wielkiego Postu) upływa w naszej Parafii pod znakiem wizytacji kanonicznej Ks. Biskupa Krzysztof Zadarko. Kanoniczne powitanie Księdza Biskupa nastąpi na sumie o godz. 10.30. Program wizytacji biskupiej jest kompleksowy. Obejmuje więc spotkania z wiernymi w ramach Mszy świętych oraz specjalne spotkanie z liderami grup, wspólnot i stowarzyszeń działających w naszej Parafii, które odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w refektarzu na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

2. Także w dzisiejszą niedzielę Msza święta o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic.

3. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec Seminarium Duchownego w Koszalinie.

4. Dzisiaj także o g. 13.30 Msza św. inicjacyjna dla rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej w naszej parafii.
5. W najbliższy piątek (12 kwietnia) ulicami naszego miasta przejdzie tradycyjna pilska Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.30 w kościele pw. Św. Stanisława Kostki, a zakończenie na Placu Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do licznego uczestnictwa.

6. W tym samym dniu wieczorem wyruszy także Ekstremalna Droga Krzyżowa (dystans ok. 50 km), której szlak zakończy się w Skrzatuszu. Zapoczątkuje ją Msza święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Jadwiżynie o godz. 20.00. Zapisy, zasady i wybór tras na stronie www.edk.org.pl. Serdecznie zapraszamy.

7. Przyszła niedziela (14 kwietnia) to Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie palm. Natomiast Uroczysta Msza święta z poświęceniem palm i procesją wokół kościoła rozpocznie się o godz. 12.00 przed naszą świątynią – na dziedzińcu przy figurze Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

8. Tradycyjnie organizujemy Konkurs na najładniejsze palmy, które będą oceniane w Niedzielę Palmową po procesji i Mszy świętej o godz. 12.00. Będą brane pod uwagę jedynie palmy wykonane własnoręcznie, techniką tradycyjną. Liczyć się będzie wysokość palmy, staranność i estetyka w ich wykonaniu. Zachęcamy do udziału w tym konkursie. Rodziców i dziadków prosimy o pomoc dzieciom w tym względzie. W Niedzielę Palmową przynosimy na Mszę o godz. 12.00 zabrane wcześniej z kościoła do domów skarbonki z Jałmużną Wielkopostną.

9. Również w Niedzielę Palmową wspólnota niepełnosprawnych „Wiara i Światło” będzie rozprowadzać palemki przed każdą Mszą świętą. Zebrane przy tej okazji fundusze przeznaczone zostaną na dofinansowanie letniego obozu tej wspólnoty.

10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na kolejne spotkania w ramach Seminarium Odnowy Wiary, które odbywają się w czwartki po Mszy świętej wieczornej w kaplicy św. Maksymiliana.

11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na rzecz pokrycia kosztów montażu okien fasadowych chroniących witraże w naszym kościele. Od ostatniej niedzieli złożono na ten cel 900 zł. Jednocześnie pragniemy poinformować, że od dzisiejszej niedzieli priorytetem zbiórki dodatkowych, celowych ofiar jest dzieło instalowanych okien w naszej świątyni. Składane ofiary prosimy opisać adresem zamieszkania darczyńców. Za zrozumienie i pomoc w tym względzie z góry składamy serdeczne Bóg zapłać!

12. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (6.04.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy
ul. Wojska Polskiego 41 abcdef.

13. Osobne podziękowanie składamy Paniom, które zaangażowały się w przygotowanie kościoła i plebanii do wizytacji biskupiej, łącznie z przygotowaniem plebanijnego stołu na czas podjęcia większej liczby księży.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, watykańskie L’Osservatore Romano. Zachęcamy do lektury.

15. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. + Stanisława Pacocha, + Beatę Przybylską, której pogrzeb odbędzie się w czwartek: Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu komunalnym o godz. 12:00. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Piła, 7 kwietnia 2019 r.                         Ks. Stanisław Oracz – proboszcz