TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY– 5.05.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii jest przeżywana pod znakiem I Komunii Świętej. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 pierwsza grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa. Sercem i modlitwą otaczamy te dzieci, ich rodziny oraz opiece Matki Bożej Wspomożenia Wiernych polecamy przyszłość tych rodzin.

2. Dzisiaj przeżywamy także Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XI Tydzień Biblijny i jednocześnie Trzeci Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego. Po dzisiejszej Mszy św. członkowie parafialnego Kręgu Biblijnego rozdawać będą kartki z fragmentami Pisma św., a w tygodniu wystawione one będą przy wyjściu z kościoła, tak aby zachęcić nas w tym szczególnym czasie do lektury Pisma św. Chciejmy skorzystać z tej duchowej propozycji.

3. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca zbiórka do puszek po Mszach św. przeznaczona jest na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec koszalińskiego seminarium duchownego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

4. W miesiącu maju zapraszamy do Kaplicy św. Maksymiliana na godz. 20.00 na Apel Jasnogórski za wyjątkiem niedziel i świąt, bowiem w te dni gromadzimy się na Placu Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II – na Apelu dla mieszkańców całej Piły o godz. 21.00.

Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i licznego uczestnictwa w tych pięknych maryjnych nabożeństwach.

Nabożeństwach Majowe są odprawiane w naszej parafii:

– w niedziele i święta o godz. 17.30 dla wszystkich,
– dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku – w połączeniu z Mszą św. o godz. 17.00
– dla dorosłych codziennie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.

5. Spotkanie formacyjno – modlitewne Apostolatu Maryjnego odbędzie się w poniedziałek (6 maja) po nabożeństwie majowym w salce rady parafialnej.

6. Apostolstwo Dobrej Śmierci swoje najbliższe spotkanie ma w poniedziałek (6 maja) o godz. 8.45.

7. We wtorek (7 maja) w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży kl. 7 SP, którzy w tym roku złożyli deklarację o przygotowaniu do bierzmowania.

8. W środę (8 maja) – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Na godz. 19:00 Duszpasterstwo Akademickie i Krąg Biblijny zapraszają na wspólną medytację Pisma św. – Lectio Divina, która odbędzie się w kaplicy Dobrego Pasterza.

9. Zbiórka dla ministrantów z kl. 7, którzy pragną zostać lektorami odbędzie się w środę (7 maja) o godz. 19:00 w zakrystii. Zbiórka dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę (11 maja) o godz. 19:00 w zakrystii. Z kolei kandydatów, którzy zapisali się na ministrantów zapraszamy w przyszłą niedzielę (12 maja) po Mszy św. o godz. 12:00 do zakrystii.

10. Comiesięczne spotkanie parafialnej grupy RPSK zostaje w tym miesiącu przeniesione z najbliższego czwartku na drugą połowę maja.

11. Ksiądz biskup Edward Dajczak zaprasza w sobotę (11 maja) na Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Skrzatusza. Organizujemy bezpłatny wyjazd z naszej parafii, autobus podstawiony będzie o godz. 9:10 na parkingu przykościelnym. Serdecznie zapraszamy członków i członkinie naszych parafialnych Róż Różańcowych do wspólnej modlitwy w diecezjalnym sanktuarium.

12. W przyszłą niedzielę (12 maja) druga grupa dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 7 podczas Mszy św. o godz. 10.00 przyjmie Pana Jezusa w I Komunii świętej. Pierwsza spowiedź święta dla tych dzieci, ich rodziców i bliskich rozpocznie się w sobotę (11 maja) od godz. 14.00. Modlitwą otaczamy i Maryi zawierzamy przygotowujących się do tej Uroczystości.

13. Przyszła niedziela (12 maja) to Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, który jest patronem Kościoła Akademickiego – Msza św. odpustowa w kościele akademickim o godz. 19:00, na którą serdecznie zaprasza duszpasterz akademicki ks. Andrzej. Od tej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

14. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Austrii i Szwajcarii w dniach 24-30.06.2019. Koszt wyjazdu to 900zł + 525 euro. Zapisy do dzisiejszej niedzieli. Szczegółowy program w zakrystii lub na plakatach przy wyjściu z kościoła.

15. Młodzież naszej parafii wraz z opiekunem ks. Andrzejem składają serdeczne podziękowania ze okazaną życzliwość i wsparcie przy zeszłotygodniowym rozprowadzaniu ciasta. Na wakacyjne rekolekcje oazowe pozyskali kwotę 1506 zł. Bóg Zapłać.

16. Wiernym naszej Parafii składamy serdeczne podziękowanie za życzliwość podczas składania ofiar na rzecz pokrycia kosztów montażu okien fasadowych chroniących witraże w naszym kościele. Od ostatniej niedzieli złożono na ten cel 3300 zł. Rodziny zatroskane o dobro naszej świątyni prosimy o większe zrozumienie w tym względzie. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego:

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
70 240 1705 1111 0000 1900 1726

17. Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, p. Ewie z Caritasu i paniom katechetkom, którzy przygotowali kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (11.05.) kościół do niedzieli i uroczystości pierwszokomunijnej przygotowują rodzice dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 7.

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, watykańskie L’Osservatore Romano.

19. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: Kazimierza Grąbczewskiego Msza św. pogrzebowa w sobotę (11 maja) o godz. 11:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 12:00. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 05 maja 2019 r.                                  Ks. Stanisław Oracz proboszcz