CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI DOBREGO PASTERZA – 12.05.2019 r.

Apel Ks. Biskupa Ordynariusza

1. Dzisiejsza niedziela (12 maja) to Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, który jest Patronem Kościoła Akademickiego – Msza św. odpustowa w kościele akademickim o godz. 19:00, na którą serdecznie zaprasza duszpasterz akademicki ks. Andrzej. Od tej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

2. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii druga grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10.00. Sercem i modlitwą otaczamy te dzieci, ich rodziny oraz opiece Matki Bożej Wspomożenia Wiernych polecamy przyszłość tych rodzin.

3. W miesiącu maju zapraszamy do Kaplicy św. Maksymiliana na godz. 20.00 na Apel Jasnogórski za wyjątkiem niedziel i świąt, bowiem w te dni gromadzimy się na Placu Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II – na Apelu dla mieszkańców całej Piły o godz. 21.00.

Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i licznego uczestnictwa w tych pięknych maryjnych nabożeństwach.

Nabożeństwach Majowe są odprawiane w naszej parafii:

– w niedziele i święta o godz. 17.30 dla wszystkich,
– dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku – w połączeniu z Mszą św. o godz. 17.00
– dla dorosłych codziennie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.

4. W poniedziałek (13 maja) pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18.00.

Po Mszy św. czuwanie modlitewne do godz. 20.00 poprowadzi wspólnota modlitewna Odnowy w Duchu Świętym.

O godz. 20.00 wyrusza Procesja Fatimska. Trasa procesji: ul. Salezjańska, Konarskiego, Wyspiańskiego, Orzeszkowej i Złota.

Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą: I. Żywy Różaniec; II. Odnowa w Duchu Świętym. III. Domowy Kościół. IV. Wspólnota Emmanuel i Grupa Biblijna; V. Lektorzy.

Na procesję zabieramy: Różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony – w razie ich braku są do nabycia w zakrystii. Prosimy także o udekorowanie okien emblematami lub obrazami religijnymi na trasie procesji.

Za całość nabożeństwa w kościele i procesję odpowiada Ks. Proboszcz.

5. W liturgii tygodnia obchodzimy:

– we wtorek (14 maja) – Święto św. Macieja Apostoła

– w środę (15 maja) – wspomnienie św. Zofii, wdowy i męczennicy

W tym dniu swoje imieniny obchodzi Siostra Zofia, której życzymy wszelakiej pomyślności i światła Ducha Świętego w apostolskiej służbie. Szczęść Boże!

– w czwartek (16 maja) – Święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski

W tym dniu swoje imieniny obchodzi Pan Andrzej Kozłowski – zakrystianin. Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i wszelakiej pomyślności w życiu rodzinnym i osobistym. Szczęść Boże!

6. We wtorek o godz. 19.00 w kaplicy Dobrego Pasterza spotkanie dla młodzieży z klas 7 SP, która rozpoczyna przygotowanie do bierzmowania.

7. Duszpasterstwo Akademickie działające przy naszej parafii zaprasza na II Spotkanie Młodych Dorosłych w Skrzatuszu 15 maja (środa) o godz. 18.00. Rozpoczęcie Mszą św. w sanktuarium, następnie adoracja i konferencja. Szczegóły na plakatach.

8. W przyszłą (19 maja) niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9:00 dzieci z kl. IV przeżyją swoja rocznicę
I Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin odbędzie się w sobotę 18 maja od godz. 15:00 do 16:00. Na godz. 10:00 zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych do sprzątania kościoła przed tą uroczystością.

9. Biały tydzień dzieci rocznicowych: nabożeństwo majowe z udzieleniem Komunii świętej odprawiane będzie codziennie o godz. 17:00.

10. Nasza parafia organizuje wyjazd na VII Diecezjalny Dzień Dziecka, który odbędzie się 25 maja w Diecezjalnym Sanktuarium matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym radosnym wydarzeniu. Istnieje możliwość wyjazdu z rodzicami. Informacje i zapisy u katechetów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej.

11. Już dzisiaj informujemy, że wzorem lat ubiegłych dzieci i personel z Publicznego Przedszkola nr 12
w Pile organizują akcję charytatywną pod hasłem: „Żonkil dla Hospicjum”. Własnoręcznie wykonane przez dzieci kwiaty będzie można nabyć w niedzielę – 26 maja przed i po Mszy świętej o godz. 10.30 w naszym kościele. Wszelkie datki składane w ten sposób są wsparciem budowy pilskiego Hospicjum. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej akcji.

12. Rozpoczynamy zapisy na ogólnopolskie spotkanie młodzieży na Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.00 rano. Powrót w godzinach rannych w niedziele 2 czerwca. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy do 20.05.2019. Młodzież zapraszamy do udziału w tym spotkaniu.

13. Wiernym naszej Parafii składamy serdeczne podziękowanie za życzliwość podczas składania ofiar na rzecz pokrycia kosztów montażu okien fasadowych chroniących witraże w naszym kościele. Od ostatniej niedzieli złożono na ten cel 3200 zł. Rodziny zatroskane o dobro naszej świątyni prosimy o zrozumienie w tym względzie. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego:

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
72 240 1705 1111 0000 1900 1726

14. Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, p. Ewie z Caritasu i paniom katechetkom, którzy przygotowali kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (18.05.) kościół do niedzieli i uroczystości pierwszokomunijnej przygotowują rodzice dzieci rocznicowych.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, watykańskie L’Osservatore Romano. Informujemy, że najnowszy poszerzony numer „Wspomożycielki” ukaże się w przyszłą niedzielę wraz z relacjami w I Komunii św. w naszej parafii.

16. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: + Błażeja Przychockiego oraz śp. + Kazimierza Grąbczewskiego. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 12 maja 2019 r. ks. Stanisław Oracz proboszcz