SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2.06.2019 r.

ODPUST W PARAFII KU CZCI NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH

1. W dzisiejszą niedzielę, w naszej parafii obchodzimy zewnętrzną Uroczystość ku czci Matki Bożej Wspomożycielki. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 18.00 z udziałem Kanoników Kapituły Pilskiej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Biskup Krzysztof Zadarko, który też dokona instalacji nowomianowanego Kanonika do naszej Kapituły – Ks. Witolda Karczmarczyka (pochodzącego z naszej Parafii).

Dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe w albach oraz inne dzieci bardzo prosimy o sypanie kwiatków podczas procesji odpustowej wokół kościoła. Jeśli dzisiaj już były na Mszy (np. o g. 12.00), to bardzo prosimy o przyjście tylko na procesję ok. godz. 19.00. Odpowiedzialnymi za udział dzieci w procesji są Panie Katechetki uczące te dzieci. Z okazji odpustu odwołana jest Msza Święta w Kościele Akademickim o godzinie 19.00.

2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje.

3. Dzisiaj przypada Dzień Matki. Sercem pełnym wdzięczności i ufną modlitwą otaczamy nasze Mamy, a zmarłym Mamom wypraszamy łaskę nieba.

4. Dzisiaj gościmy w naszej naszą parafii 3 kleryków, którzy głoszą okolicznościowe kazania, a po Mszach świętych zbierają ofiary do puszek na rzecz naszego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

5. Wspólne plenerowe spotkanie dla Apostolatu Maryjnego, RPSK oraz Wspólnoty Emmanuel odbędzie się przy grillu w wtorek po nabożeństwie majowym za budynkiem kościoła. Serdecznie zapraszamy.

6. W piątek zakończenie nabożeństw majowych i Apeli Jasnogórskich. W nadchodzącym tygodniu nabożeństwa majowe dla wszystkich dzieci codziennie do piątku włącznie o godz. 17.00.

Wszystkim, którzy aktywnie włączali się w ich przygotowanie, prowadzenie oraz osobiście uczestniczyli, składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom Katechetkom i Ks. Gracjanowi za przewodniczenie. Osobne zaś podziękowanie dla kochanej scholii dziecięcej, która pięknym śpiewem ubogacała liturgię.

7. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

8. W sobotę – 1 czerwca rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– w ciągu tygodnia odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.
– w niedzielę i święta – o g. 17.30.

9. W nadchodzącym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy, a po Niej cząstka Różańca w tej samej intencji

Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną przed przerwą wakacyjną, o czym jeszcze poinformujemy. Zatem nie będzie odwiedzin w najbliższą sobotę.

10. W sobotę (1 czerwca), w koszalińskiej Katedrze, Ks. Biskup Ordynariusz udzieli Święceń Prezbiteratu diakonom naszej Diecezji. Neoprezbiterów oraz Ich posługę w naszej diecezji polecamy modlitewnej pamięci nas wszystkich.

11. 1 czerwca (sobota) przypada Dzień Dziecka. Modlimy się i Bożej Opatrzności polecamy wszystkie dzieci. Z tej okazji, z myślą o naszych dzieciach, tradycyjnie organizujemy już XVII raz Bieg Pokoleń pod hasłem „Raz do roku wokół bloku”. Festyn odbędzie się w najbliższy piątek (31 maja) na placu między kościołem a blokami przy ul. Mickiewicza 107 i 109. Początek festynu godz. 10.00, zakończenie ok. g.12.00. Imprezę organizują: Pilska Spółdzielnia Lokatorsko-Własnościowa, SP nr 6 i SP nr 7, wszystkie przedszkola na naszym osiedlu, Rada Osiedla „Górne” oraz wiele instytucji i stowarzyszeń działających na terenie naszego osiedla, a także nasza Parafia. Z myślą o najmłodszych i nie tylko jest przygotowane, jak zawsze, wiele atrakcji i niespodzianek. Serdecznie wszystkich zapraszamy, bo warto! Bliższe informacje, szczegóły w mediach i na plakatach w przedsionkach kościoła.

12. W przyszłą niedzielę (2 czerwca) będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
W tym dniu Msza św. o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic. Ofiary składane w tym dniu do puszek po Mszach świętych będą przeznaczone na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec seminarium duchownego w Koszalinie.

13. Wyjazd na Lednicę 1.06 (sobota) o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.

14. Wczoraj w Skrzatuszu odbył się VI Diecezjalny Dzień Dziecka. Brały w nim udział także dzieci z naszej parafii wraz rodzicami (ponad setka dzieci). Paniom Katechetkom, Ks. Gracjanowi składamy serdeczne podziękowanie za opiekę i towarzyszenie im podczas tej pielgrzymki.

15. [Na Mszach o 7.00, 9.00 i 10.30] W dzisiejszą niedzielę przed i po Mszy świętej o godz. 10.30 w naszym kościele dzieci i personel z Publicznego Przedszkola nr 12 w Pile będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane kwiaty w ramach akcji charytatywną pod hasłem: „Żonkil dla Hospicjum”. Wszelkie datki składane w ten sposób są wsparciem budowy pilskiego Hospicjum. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej akcji.

16. Parafia pw. św. Jana Bosco w Pile zaprasza wszystkich miłośników muzyki klasycznej na koncert pt.: „W hołdzie Maryi i naszym mamom”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 20.00 w kościele p.w. św. Jana Bosko w Pile. W programie dzieła znanych kompozytorów, usłyszymy wiele utworów instrumentalnych w wykonaniu duetu – organisty pana Damiana Czaji i trębacza pana Marcina Wawrzyniaka. Serdecznie zapraszamy szczególnie wszystkie mamy w dniu ich święta na to wieczorne spotkanie z Maryją. Koncert zakończy się Apelem Jasnogórskim.

17. Wiernym naszej Parafii składamy serdeczne podziękowanie za życzliwość podczas składania ofiar na rzecz pokrycia kosztów montażu okien fasadowych chroniących witraże w naszym kościele. Od ostatniej niedzieli złożono na ten cel 2050 zł. Rodziny zatroskane o dobro naszej świątyni prosimy o zrozumienie w tym względzie. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego:

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:

70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

18. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Przyszło dużo osób! Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (1.06.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Mickiewicza 107 ABCDEFGHI.

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, watykańskie L’Osservatore Romano. Ukazał się też najnowszy poszerzony numer Wspomożycielki (w tej samej cenie 2 zł – zawierający m.in. relacje z I Komunii świętej).

20. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: + Halinę Biegus, + Aldonę Nowicką, której pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza św. pogrzebowa o godz. 12:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 13:00. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 26 maja 2019 r.                      ks. Stanisław Oracz – proboszcz