SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2.06.2019 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pozostały jeszcze dwa tygodnie do wypełnienia obowiązku Komunii świętej wielkanocnej.

2. Wczoraj w kołobrzeskiej konkatedrze Ks. Biskup Ordynariusz udzielił święceń kapłańskich siedmiu diakonom naszej diecezji. Księży Neoprezbiterów oraz ich posługę w naszej diecezji polecamy pamięci modlitewnej nas wszystkich.

3. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe odprawiamy:

– w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.
– w niedzielę i święta – o g. 17.30.

4. W poniedziałek o godz. 8.45 rozpocznie się w kaplicy spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Serdecznie zapraszamy.

5. We wtorek o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z 7 klas SP oraz ich rodziców.

6. W środę Krąg biblijny oraz Duszpasterstwo Akademickie zapraszają na kolejne spotkanie z Biblią w ramach Lectio Divina, które odbędzie się w dolnym kościele o godz.19.00.

7. W czwartek o 19.00 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum i 8 klas SP.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca czerwca:

– I czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania. Na Mszę św. o 18:00 zapraszamy ministrantów, lektorów z rodzinami oraz członków RPSK, gdzie modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i rodziców w salce obok przedszkola.

– I piątek – Msza św. o godz. 18:00 w int. Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy zmiana tajemnic.

9. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży z racji I piątku będzie w tym dniu w godz. od 15.30 do 16.30.

10. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do niej poprzez Nowennę do Ducha Świętego. Tą uroczystością kończymy liturgiczny Okres wielkanocny.

11. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych (szczególnie ze wszystkich wspólnot) na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę od godz. 21.00 do ok. 24.00. Zaczniemy Apelem Jasnogórskim z konferencją i zaproszeniem Maryi na czuwanie tak jak w Wieczerniku, a zakończymy Eucharystią.

12. Już dziś informujemy że Marsz dla życia i rodziny w Pile odbędzie się w dniu 16 czerwca. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 11:30 w kościele pw. św. Antoniego przy ul. Ludowej, a następnie wyruszy ulicami Piły pokazując, co jest ważne dla każdego z nas. Prosimy o przyniesienie pieluch dla dzieci z Domu samotnych matek. Proszę ubrać się na biało i zabrać ze sobą rodzinę i znajomych.

13. Zapraszamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza do Częstochowy w dniach 1-13 sierpnia. Koszt – 180 zł. Spotkanie organizacyjne grupy 7. – 13 czerwca (czwartek), godzina 19:00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Tych, którzy nie mogą pójść, zapraszamy do włączenia się w tzw. „Złotą Grupę” – pielgrzymowanie duchowe. Wszelkie informacje związane z pieszą pielgrzymką i zapisy w zakrystii u ks. Gracjana (możliwość złożenia duchowych intencji oraz ofiar za otrzymane materiały
i na cele organizacyjne pielgrzymki).

14. Ministranci i lektorzy naszej parafii wraz z ks. Gracjanem wyjeżdżają w okresie wakacji na letni wypoczynek. W związku z tym w przyszłą niedzielę po Mszach św. razem z rodzicami rozprowadzać będą pączki, aby wesprzeć wakacyjny wyjazd.

15. Trwa nabór do Salezjańskiej Szkoły Podstawowej i Salezjańskiego Przedszkola. Bogata oferta edukacyjna, bezpieczeństwo, komunikacja z rodzicami, akcent położony na wychowanie oraz rodzinna atmosfera należą do największych atutów dzieła Księdza Bosko! Wszystkich zainteresowanych Salezjanie zapraszają na Andersa 34.

16. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane dziś do puszek po Mszach świętych na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec seminarium duchownego w Koszalinie: Bóg zapłać!

17. Osobne podziękowanie składa Rektor Seminarium i Ekonom seminaryjny za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki kleryków na rzecz utrzymania seminarium. Zebrano 3899 zł 90 groszy. Bóg zapłać!

18. Wiernym naszej Parafii składamy serdeczne podziękowanie za życzliwość podczas składania ofiar na rzecz pokrycia kosztów montażu okien fasadowych chroniących witraże w naszym kościele. Od ostatniej niedzieli złożono na ten cel 1400 zł. Rodziny zatroskane o dobro naszej świątyni prosimy o zrozumienie w tym względzie. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego:

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
75 240 1705 1111 0000 1900 1726

19. W ubiegły piątek odbył się Osiedlowy Festyn z okazji Dnia Dziecka. Wszystkim organizatorom
i wolontariuszom, którzy włączyli się w przygotowanie i sprawny przebieg tej imprezy, w imieniu dzieci
i własnym składamy wdzięczne „Bóg zapłać”.

20. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (1.06.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Mickiewicza 109 ABCDEFGHI.

21. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, watykańskie L’Osservatore Romano. Jest wciąż do nabycia nowy numer Wspomożycielki (w tej samej cenie 2 zł – zawierający m.in. relacje z I Komunii świętej).

22. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: + Urszulę Piotrowską, + Stefanię Przybylską, + Bożenę Rak, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza św. pogrzebowa o godz. 12:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 13:00. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 2 czerwca 2019 r.                        ks. Stanisław Oracz – proboszcz