NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9.06.2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za udział w publicznym śpiewie „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy:

– w ciągu tygodnia odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.
– w niedzielę i święta – o g. 17.30

3. W liturgii tygodnia obchodzimy:

– w poniedziałek (10 czerwca) – Święto NMP Matki Kościoła

– we wtorek (11 czerwca) – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
W tym dniu sercem i szczególną modlitwą otaczamy Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka
w 3 rocznicę Jego konsekracji biskupiej. Z tej okazji w Skrzatuszu o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ks. Biskupa. Serdecznie zapraszamy.

– W czwartek (13 czerwca) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W tym samym dniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła. To dzień odpustu w Parafii pw. św. Antoniego w Pile. Suma odpustowa o 18.30 Ks. Proboszcz tamtejszej serdecznie nas zaprasza.

4. Także w czwartek (13 czerwca) Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18.00.

O godz. 20.00 wyrusza Procesja Fatimska. Trasa procesji: ul. Złota, Deptak koło Intermarche, Słowackiego, chodnik między blokami przy ul. Mickiewicza 101 i 103 i powrót deptakiem do kościoła.

Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą: I. Żywy Różaniec II. Duszpasterstwo Akademickie III. Młodzież oazowa IV. Odnowa w Duchu Świętym V. Lektorzy

Na procesję zabieramy: Różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony. Prosimy także o udekorowanie okien emblematami lub obrazami religijnymi na trasie procesji.

Za całość nabożeństwa w kościele i procesję odpowiada Ks. Andrzej.

5. W parafii św. Antoniego w Pile odbędzie się Weekendowy Kurs Przedmałżeński. Początek w piątek (14.06.) o godz. 17.30 w Domu Katechetycznym. Zapisy na pierwszej konferencji.

6. W najbliższą sobotę księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Pozostał zatem jeszcze tydzień na wypełnienie przykazania kościelnego o „Komunii świętej wielkanocnej”.

8. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się w Pile Marsz dla życia i rodziny. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 11:30 w kościele pw. św. Antoniego przy ul. Ludowej, a następnie wyruszy ulicami Piły pokazując, co jest ważne dla każdego z nas. Prosimy o przyniesienie pieluch dla dzieci z Domu samotnych matek. Proszę ubrać się na biało i zabrać ze sobą rodzinę i znajomych. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą na marsz w swoich białych albach.

9. DA w Pile działające przy naszym kościele zaprasza 17.06.2019 na ostatnie spotkanie przed wakacjami dla Młodych Dorosłych w Skrzatuszu. Rozpoczęcie o 18.00 Mszą św. w sanktuarium, następnie adoracja i konferencja. Serdecznie zapraszamy studentów i młodzież 25 +.

10. Dzisiaj w Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Pile (Zielona Dolina) odbędzie się Festyn Parafialny w ramach którego zbierane są ofiary na budujący się kościół. W programie wiele ciekawych atrakcji, szczególnie dla dzieci. Bliższe informacje na plakatach w przedsionkach kościoła

11. Zapraszamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Koszt – 180 zł. Spotkanie organizacyjne grupy 7. – 13 czerwca (czwartek), godzina 19:00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Tych, którzy nie mogą pójść, zapraszamy do włączenia się w tzw. „Złotą Grupę” – pielgrzymowanie duchowe. Wszelkie informacje związane z pieszą pielgrzymką i zapisy w zakrystii u ks. Gracjana (możliwość złożenia duchowych intencji oraz ofiar za otrzymane materiały
i na cele organizacyjne pielgrzymki).

12. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na KUL i kształcenie w diecezji.

13. Ministranci i lektorzy naszej parafii wraz z ks. Gracjanem wyjeżdżają w okresie wakacji na letni obóz ministrancki. W związku z tym w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. razem z rodzicami rozprowadzać będą pączki, aby wesprzeć wakacyjny wyjazd. Naszą parafialną liturgiczną służbę ołtarza polecamy Waszej życzliwości, dziękując tym samym za zaangażowanie w życie naszej parafii.

14. Wiernym naszej Parafii składamy serdeczne podziękowanie za życzliwość podczas składania ofiar na rzecz pokrycia kosztów montażu okien fasadowych chroniących witraże w naszym kościele. Od ostatniej niedzieli złożono na ten cel ……….. zł. Rodziny zatroskane o dobro naszej świątyni prosimy o zrozumienie w tym względzie. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego:

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
76 240 1705 1111 0000 1900 1726

15. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowania dla par nowożeńców za dekoracje kwiatowe przy ołtarzach.
W najbliższą sobotę (15.06.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Mickiewicza 111, 113, 115, 117, 119, 121.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, watykańskie L’Osservatore Romano. Najnowszy wakacyjny numer Wspomożycielki – ukaże się w niedzielę – 23 czerwca

17. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Wojciecha Dziubała, którego pogrzeb odbył się wczoraj w Czarnkowie; śp. Tadeusza Szeja, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza św. pogrzebowa o godz. 12:00, na cmentarzu komunalnym
o godz. 13:00. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 9 czerwca 2019 r.                            ks. Stanisław Oracz – proboszcz