XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.08.2019 r.

1. W liturgii tygodnia obchodzimy: we wtorek św. Bernarda, w środę wspomnienie św. Piusa X, w czwartek wspomnienie NMP Królowej, w sobotę święto św. Bartłomieja.

2. W czwartek (22.08) tradycyjnie zapraszamy na osobistą modlitwę przy Panu Jezusie obecnym w Najświętszym Sakramencie. Adoracja zaczyna się w każdy czwartek o godz. 17:00 i kończy bezpośrednio przed wieczorną Mszą św.

3. W przyszłą niedzielę (25.08) na Mszy św. o godz. 12:00 podczas uroczystej Mszy św. dziękować Bogu będziemy przez ręce i serce Maryi, za 25 letnią posługę w naszej parafii ks. proboszcza Stanisława Oracza. Serdecznie zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy.

4. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy duchowo towarzyszyli pielgrzymom w złotej grupie, a także tym, którzy złożyli kartki z intencjami do modlitwy. W tych wszystkich intencjach i za złotą grupę zostanie odprawiona Msza św. na Jasnej Górze 25 września o godz. 7:00. Bóg Zapłać. Członków złotej grupy, prosimy o podejście po Mszy św. do zakrystii.

5. Dzisiaj w naszej parafii, kończy zastępstwo neoprezbiter ks. Piotr Towarnicki. Dziękujemy za owocny czas posługiwania i życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki NMP Wspomożenia Wiernych w posłudze w parafii św. Faustyny w Słupsku.

6. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Osobne podziękowanie dla nowożeńców z czwartku, oraz pani Ewie z Caritasu, za dekorację ołtarza. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Słowackiego 24.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Stowarzyszenie Kobiet do walki z rakiem piersi zaprasza na rodzinny piknik zdrowia, który odbędzie się w niedzielę 1 września od godz. 10:00 do 16:00 na terenie PWSZ przy ul. Podchorążych w Pile. Podczas pikniku będzie można przeprowadzić bezpłatne badania profilaktyczne, z kolei dla dzieci i rodzin przygotowane są atrakcje. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

9. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: + Marka Buczak, + Barbarę Tomczyk, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek Msza św. o godz. 11:00, na cmentarzu o godz. 12:00, + Barbarę Siwek, której pogrzeb odbędzie się w środę Msza św. o godz. 11:00, na cmentarzu o godz. 12:00, + Wojciecha Szmitke, którego pogrzeb odbędzie się w środę w Obornikach Wielkopolskich. Polećmy Zmarłych i tych, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 18 sierpnia 2019 r. Duszpasterze