XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019 r.

1. Dzisiaj mija dokładnie 25 lat od dnia, kiedy w 1994 r. nasz Ks. Proboszcz Stanisław Oracz rozpoczął posługę duszpasterską w naszej Parafii. Z tej okazji o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, na którą serdecznie zapraszamy. Podziękujmy Panu Bogu za Księdza Proboszcza, zaś Dostojnemu Jubilatowi życzymy Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego opieki Matki Najświętszej Wspomożycielki Wiernych, ludzkiej życzliwości, zdrowia oraz łaskawości Nieba.

Z okazji Jubileuszu Ks. Proboszcza można dziś nabyć specjalny, dwudziestodwustronicowy, kolorowy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki” zawierający wiele zdjęć i opisów podsumowujących 25 lat posługi Ks. Proboszcza w naszej wspólnocie parafialnej. Cena 5 zł.

2. Jutro (26 sierpnia) obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte odprawiamy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do odnowienia w tym dniu Jasnogórskich Ślubów Narodu. W naszej Parafii uczynimy to podczas Mszy świętej o godz. 18.00?. W duchowy sposób łączymy się wciąż z Jasną Górą, gdzie we wspólnocie wiary z pielgrzymami z całej Polski, Europy i świata oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej – naszej Królowej.

3. Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego we wtorek (27 sierpnia) o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę (1 września) przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o pokój na świecie i za naszą Ojczyznę oraz za wszystkie ofiary II wojny światowej i łaskę Pokoju dla świata.

5. W przyszłą niedzielę także Msza Św. o godz. 9:00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic.

6. Ofiary składane do puszki w tym dniu tradycyjnie przeznaczone są na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium duchownego w Koszalinie.

7. Już dziś informujemy rodziców i dzieci Szkół z terenu naszej Parafii, że Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie odprawiona 2 września (następny poniedziałek) o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.

8. Od 1 września wraca przedwakacyjny porządek nabożeństw:

Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy o godz. 6:30 i 7:00 oraz o godz. 18:00.
W Niedzielę wraca Msza św. młodzieżowa o godz. 15:00.

Kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałki i środy od godz. 16.00 do 17.30,
w soboty od godz. 11.00 do 13.00

12. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla par nowożeńców za udekorowanie ołtarza w kościele. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Słowackiego 32, 34, 36, 38, 40, 42.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”. Do nabycia jest także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł.

14. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Stanisława Jankun, śp. Jana Mickiewicza, śp. Jana Olszewskiego. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 25 sierpnia 2019 r.                                   Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz