W WYCHOWANIE WPISANY JEST KRZYŻ

Rozpoczynając uroczyście Nowy Rok Duszpasterski Ksiądz Proboszcz nawiązywał nieustannie do wzoru Maryi. W liturgiczne wspomnienie Jej Imienia, 12 września, nasza wspólnota parafialna uczestniczyła w uroczystej Mszy świętej inaugurującej pracę duszpasterską po wakacjach. Parafia jest wspólnotą wspólnot, które zebrały się, by prosić Ducha Świętego za wstawiennictwem Maryi o moc i siłę do kolejnych zadań, które stoją przed każdym chrześcijaninem, przed każdym ochrzczonym.

Nawiązując do Piety Skrzatuskiej Ksiądz Proboszcz wskazywał, że w wychowanie wpisany jest krzyż. Jednak nie wolno nam zwalniać się z tego trudu, jak Jezus nie zrezygnował z krzyża.
Podczas spotkania po Mszy świętej Ksiądz Proboszcz bardzo mocno akcentował rolę świeckich w ewangelizacji, w przekazywaniu wiary. To zadanie w sposób szczególny spoczywa w parafii na wspólnotach duszpasterskich. Od 15 do 22 września będziemy przeżywać Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz”. Jest to jednocześnie czas Kwartalnych Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.